Minister zdrowia, Łukasz Szumowski zdradził w Rzeczpospolitej, że jesteśmy jednym z czterech państw Unii Europejskiej, w których liczba zakażonych, mimo że jest względnie niska, to nie spada. Obawia się, że na jesieni czekają Polaków dwa wybuchy epidemii. Jednym z nich będzie koronawirus, a drugim grypa. Przewidywania polityka nie spodobają się wielu.

Minister zdrowia przyznaje, że prognozy dla Polski są przygnębiające, oraz że nic nie wskazuje na to, że najgorsze za nami. Szumowski udzielił wywiadu dla Rzeczpospolitej, w którym zdradza niepokojące szczegóły.

Najgorsze przed nami?

Polska walczy z koronawirusem krócej niż inne kraje na świecie czy w Europie i, mimo że ilość zachorować rośnie wolniej niż w innych państwach, to zdecydowanie wolniej również spada. 

W innych państwach te krzywe rosły dość drastycznie, co widzieliśmy w mediach, ale szybciej zaczęły spadać. My jesteśmy natomiast na wypłaszczeniu. Mamy porównywalną liczbę wykonywanych testów na populację jak we Francji czy Wielkiej Brytanii – podkreślił w rozmowie z Rzeczpospolitą minister zdrowia. 

Szumowski dodał również, że w Polsce działa obecnie aż 100 laboratoriów, które mogą zrobić do 25 tysięcy testów na dobę.  

  1. Śmierć Anny Jantar była wstrząsem dla Polaków. Natalia Kukulska wspomniała niedorzeczną teorię o śmierci mamy
  2. Złe wiadomości ws. fryzjerów i kosmetyczek. Bardzo przykra niespodzianka
  3. Wszyscy podejrzewają Evę Minge o operacje plastyczne. Jej zdjęcie z dzieciństwa nie pozostawia żadnych wątpliwości

Koronawirus i grypa w Polsce

Minister zdrowia zdradził w wywiadzie, że najgorsze być może przed nami. Szumowski obawia się, że jesienią mogą wybuchnąć dwie epidemie:

-Dzisiaj przygotowujemy się do jesieni, bo mogą wybuchnąć dwie epidemie w jednym momencie. Jesieni obawiam się najbardziej. Przesuwamy szczyt do przodu, wypłaszczając go. W ostatnich modelach, które otrzymałem, szczyt zakażeń był na jesieni – podkreślił w Rzeczpospolitej Szumowski. 

Minister zdrowia dodał również, że izolując się, eliminujemy drastyczną liczbę chorych na raz, ale przesuwamy ją również w czasie. Na jesieni możemy spodziewać się wybuchu nie tylko COVID-19, ale również grypy. O tym, jakie wakacje czekają nas w tym roku oraz czy możemy je planować, zdradzamy w drugim artykule. Może mieć to wpływ na późniejsze miesiące walki z epidemią. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

minister zdrowia
fot. Piotr Molecki/East News

Minister zdrowia zdradził, że najgorsze być może przed nami.

minister zdrowia
Fot. Jakub Kaminski/East News, Warszawa, 24.09.2019.

Jesienią będziemy walczyć z koronawirusem i grypą?

minister zdrowia
Screen z youtube.com/TVP Info

Krzywa zachorowań jest wypłaszczana.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Amerykański bombowiec przeleciał nad Polską. Huk maszyny nad Warszawą
  2. Ostrzeżenia dla milionów Polaków. Trzeba bardzo uważać, wprowadzono pierwszy stopień
  3. Wszyscy nuciliśmy jego największe hity. Nie żyje prawdziwa legenda rock’n rolla
  4. Znaleziono ciało, trwają poszukiwania matki. Policja podejrzewa zabójstwo
  5. Poszukiwana bardzo niebezpieczna kobieta. Policja wydała list gończy, poznajesz ją?
  6. Bardzo niepokojące informacje od ministra Szumowskiego. Chodzi o szczyt epidemii

Źródło. Rzeczpospolita/ radiozet.pl 

Poprzedni artykułTylko 3 składniki, a niebo w gębie murowane. Trik na prawdziwe, włoskie spaghetti
Następny artykułWyszło na jaw, jaki naprawdę jest Michał Szpak. Jego przyjaciółka wygadała wszystko
Redaktor w Lelum.pl. Magister komunikacji medialno-marketingowej. Od zawsze pasjonuje się fotografią. Najbardziej lubi robić zdjęcia komercyjne. 9 lat swojego życia spędziła tańcząc taniec towarzyski, a 4 na deskach teatru. Lubi aktywny tryb życia, imprezy i dobre jedzenie. Gdyby istniał konkurs na znajomość fabuły serialu, na pewno by go wygrała.