Minister zdrowia wystosował do wszystkich Polek i Polaków pilny apel. Wszystko ma stać się jeszcze dzisiaj, szef resortu zdrowia apeluje o wstrzymanie się. Wspominał o tym również podczas wczorajszej konferencji prasowej. Jesteśmy w takiej sytuacji, że zasady bezpieczeństwa są naszym najsilniejszym orężem — powiedział.

Minister zdrowia Adam Niedzielski zaapelował do Polek i Polaków. Prosił ich o tylko jedną rzecz. Czy obywatele się dostosują? Wszystko okaże się jeszcze dzisiaj.

Pilny apel ministra zdrowia

Liczba zakażeń w Polsce w ostatnich kilkunastu dniach nie spada poniżej 20 tys. Sytuacja epidemiologiczna w kraju jest bardzo poważna. Jeśli tylko nieco się pogorszy, może czekać nas drugi lockdown.

Dlatego minister zdrowia Adam Niedzielski wystosował do Polek i Polaków bardzo ważny apel. Jest słowa po raz pierwszy rozbrzmiały we wtorek na konferencji prasowej. Teraz szef resortu przypomina o odpowiedzialnym celebrowaniu obchodów Święta Niepodległości 11 listopada.

— Chciałem zaapelować, w związku ze Świętem Niepodległości 11 listopada, aby wyrazem naszego patriotyzmu było dziś świętowanie w domach, w małych grupach. Jesteśmy w takiej sytuacji, że zasady bezpieczeństwa są naszym najsilniejszym orężem — przekazano za pośrednictwem mediów społecznościowych.

  1. Zamykają siłownie na stałe. Wszystko przez koronawirusa, znana sieć złożyła wniosek o upadłość
  2. Do późnych godzin tłumy stały i skandowały pod kurią. Domagały się sprawiedliwości, chodzi o kardynała Dziwisza
  3. Liderki Strajku Kobiet podjęły decyzję. Niedziela będzie kluczowa, cała Polska wstrzymała oddech

Marsz Niepodległości 2020

Organizatorzy Marszu Niepodległości 2 listopada zapowiedzieli, że w tym roku wydarzenie się odbędzie. Na Twitterze zaprezentowali plakat i napisali, że wszystko będzie miało miejsce 11 listopada o 14.00 na Rondzie Dmowskiego w Warszawie.

Kilka dni później prezydent stolicy Rafał Trzaskowski poinformował, że miasto wydało zakaz przeprowadzenia tej imprezy w tym roku. Jego decyzja wiązała się z wydaniem negatywnej opinii Sanepidu, która wskazuje na „trudną sytuację epidemiologiczną”.

Zaraz po ogłoszeniu tej informacji Prezes Stowarzyszenia „Marsz Niepodległości” Robert Bąkiewicz za pośrednictwem mediów społecznościowych zapowiedział, że mają zamiar odwołać się do jego decyzji.

— Odwołujemy się od decyzji Rafała Trzaskowskiego ws. zakazania Marszu Niepodległości. Prezydent Warszawy mści się na patriotach, że przegrał w wyborach prezydenckich — napisał 6 listopada na Twitterze.

Pomimo rozpatrzenia spraw w sądzie, ich odwołanie się do decyzji Rafała Trzaskowskiego zakazującego Marszu zostało odrzucone.

Robert Bąkiewicz zdecydował się na dalsze kroki w tej sprawie. 9 listopada napisał, że „Rafał Trzaskowski łamie konstytucyjne prawo do zgromadzeń zakazując Marszu Niepodległości”. Zapowiedział, że z tego powodu składają zażalenie do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu.

Czy Marsz Niepodległości 2020 się odbędzie? Czy Polki i Polacy wezmą sobie do serca słowa ministra zdrowia i pozostaną w domach? O wszystkim przekonamy się już za kilka godzin.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Minister zdrowia miał pilny apel do Polek i Polaków.

ZOBACZ TEŻ:

  1. 11 listopada 1918 w prasie dominowało jedno słowo. Nie było mowy o „niepodległości”
  2. Pozamiatane. Wyjawił całą prawdę o godzinie policyjnej w Polsce. Nie przebierał w słowach
  3. Ola i Rafał z ”Love Island” rozstali się? Niestety, fani są niemal pewni, wiele wskazuje, że ich relacje nie sa dobre
  4. Martyna Wojciechowska bez ubrań. Widok zapiera w dech w piersiach, jest przepiękna
  5. Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej o Edycie Górniak: ”swoją wiedzę ma z czasów starożytności”
  6. Nie kwarantanna zatrzymuje ich w domach. Kary nic nie wnoszą, mieszkańcy powoli załamują ręce
  7. Babcia podzieliła się sekretnym przepisem na marynowaną kapustę. Znika ze stołu jako pierwsza

Źródło: twitter.com

 

Poprzedni artykułLewandowscy nie mieli innego wyjścia, musieli się rozstać. Wszystko przez obowiązki, krótka rozłąka była konieczna
Następny artykułDramatyczne słowa Edyty Górniak podczas transmisji na żywo. Co się dzieje? „Jeśli jutro zniknę, to znaczy, że dziś”
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl