Minister zdrowia w programie Gość Wydarzeń, emitowanym przez telewizję Polsat wypowiedział się na temat słów Edyty Górniak, która skrytykowała ewentualny obowiązek szczepienia się na koronawirusa. – To brzmi trochę tak, jak spisek 12 mędrców, którzy sterują gospodarką światową i kryzysami – powiedział Szumowski w trakcie programu.

Edyta Górniak napisała list, który został odczytany podczas protestu antyszczepionkowców. – Nie wyrażam zgody na przymusowe zaszczepienie mnie lub mojego syna przeciwko Covid-19– zadeklarowała piosenkarka. Minister zdrowia został poproszony o komentarz do oświadczenia Górniak. Nie szczędził słów krytyki.

Minister zdrowia krytycznie o słowach Edyty Górniak

Edyta Górniak w swoim liście napisała:

żaden człowiek, powtarzam – żaden człowiek nie ma prawa boskiego. Nie ma więc prawa forsować ani odbierać poczucia godności i pięknej wartości człowieczeństwa

Artystka zaznaczyła, że nie zgodzi się na przymusowe szczepienia na COVID-19. Łukasz Szumowski podczas programu Gość Wydarzeń został poproszony o komentarz do słów diwy. 

Pamiętajmy, że to są teorie spiskowe, jak wiele – jak to, ze 5G powoduje wirusa, jak to, że w szczepionkach są mikrochipy – skomentował minister.

  1. Niewyobrażalna tragedia na torach. Nie żyje młody sportowiec, miał przed sobą całe życie
  2. Kipiący z wściekłości klient wtargnął do Biedronki, żeby zwrócić rozkładające się mięso. Oburzająca odpowiedź kierowniczki zwaliła go z nóg
  3. Dramatyczne sceny na wiecu Andrzeja Dudy. Doszło do ataku, mamy nagranie

Łukasz Szumowski popiera obowiązek szczepień na koronawirusa

W rozmowie z dziennikarzem Polsatu Łukasz Szumowski przyznał, że nie widzi, aby komukolwiek obecność wirusa w jakimś stopniu pomogła, a więc wykluczył, by był to wytwór stworzony na rzecz czerpania jakichkolwiek korzyści:

-Myślę, że gospodarka straciła na wirusie tak dużo, że żaden kraj, który przeszedł przez pandemię naprawdę – jak Włochy, Hiszpania, Francja, Niemcy – żadne interesy tego nie usprawiedliwiają i oczywiście żadne interesy nie były na tym robione – zapewnił minister. 

Łukasz Szumowski odniósł się także do samego obowiązku szczepień. 

-Jeżeli ta szczepionka będzie bezpieczna, to moim zdaniem – prywatnym w tej chwili, bo nie mam danych – uważam, ze one powinny być obowiązkowe, jeżeli będzie skuteczna i bezpieczna – powiedział – mówił w programie Łukasz Szumowski.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

minister zdrowia
Fot. Jan Bielecki/East News, Warszawa

Łukasz Szumowski skrytykował słowa Edyty Górniak, twierdząc, że są one podobne do teorii spiskowych.

minister zdrowia
fot.facebook.com/edyta górniak

Edyta Górniak oświadczyła, że nie zgadza się na obowiązkowe szczepienia na koronawirusa, jeśli takie zostaną wprowadzone.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Pogoda stanie się całkowicie nie do zniesienia. Po upałach kolejne anomalie, “sytuacja jest dynamiczna”
  2. Tragiczne skutki nawałnicy w Polsce. Olbrzymie straty, wiele obiektów zniszczonych
  3. TVP wie jak obejść obostrzenia. Stacja planuje kolejny ogromny koncert
  4. Znaki zodiaku mężczyzn spod ciemnej gwiazdy. Nigdy im nie ufaj
  5. Andrzej Duda porównany do nazistów? Ostre słowa Michała Piróga, „Widzi Pan podobieństwo?”
  6. „Przeżyję rok, dwa”. Wstrząsające wyznanie Krzysztofa Cugowskiego, fani o niczym nie mieli pojęcia. W końcu powiedział całą prawdę, nie da sobie rady bez grania

źródło: polsatnews.pl

 

Poprzedni artykułWielka tragedia, nie żyje Stanisław Wielec. Nikt nie spodziewał się nagłego odejścia polskiego bohatera
Następny artykułRadosław Majdan świętuje narodziny syna. W sieci pojawiły się zdjęcia, zaskakujące kto pojawił się na imprezie
Redaktorka w Lelum.pl Kulturoznawca w specjalizacji teatralnej. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki.