Minister zdrowia wydał oficjalny apel do wszystkich. Chodzi o jedną ważną rzecz, którą powinniśmy zrobić przed wakacyjnym wyjazdem. Wakacje w toku, w związku z czym każdy powinien się zapoznać z apelem ministra zdrowia, zanim uda się w daleką podróż. Czego dotyczy sprawa?

Wakacje to jeden z najtrudniejszych okresów dla publicznej służby krwi. To czas, w którym stany magazynowe drastycznie maleją, a zapotrzebowanie na krew jest szczególnie duże. Stąd apel ministra zdrowia.

Minister zdrowia apeluje 

Brak krwi w Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w okresie wakacji to coroczny problem. Tego lata, jest jeszcze gorzej – na co także może mieć wpływ sytuacja związana z koronawirusem. Stąd apel ministerstwa o oddawanie krwi. Kto może oddać krew?

Apel jest skierowany do honorowych dawców krwi, jak i osób, które nie mają na swoim koncie dalekiej podróży do innych krajów i nie były narażone na kontakt z osobą zakażoną wirusem COVID-19, a nawet taką, która odbyła kwarantannę. Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa apeluje o oddanie krwi w jednym z centrów krwiodawstwa, znajdującego się w Polsce.

  1. Media obiegła tragiczna wiadomość. Nie żyje gwiazda YouTube, była w 8. miesiącu ciąży
  2. Nagle wybuchł protest pod Pałacem Prezydenckim. Awantura, przepychanki, dzieje się teraz
  3. Czy słowa Agaty Dudy miały „drugie dno”? Niepokojąca informacja krąży po internecie, ludzie mają wątpliwości

Minister zdrowia przekazuje ważne informacje

Krew mogą oddać osoby w przedziale wiekowym 18-65 lat. Muszą ważyć co najmniej 50 kilogramów. W chwili obecnej potrzebne są wszystkie grupy krwi. Najbardziej potrzebna krew to krew grupy O RhD-. Ta grupa krwi będzie odpowiednia w przypadku nagłych wypadków, dla każdego biorcy. To niestety jedna z najrzadziej pojawiających się grup krwi – posiada ją jedynie 7 procent Polaków.

Oddawania krwi to nic strasznego. Wszystko jest w pełni sterylne i bezpieczne. Warto zastanowić się nad wykonaniem dobrego uczynku, zanim udamy się na wakacje.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Zaczął w szale zdejmować ubrania przed Gessler. Zerwał mikroport ze spodni, wywołał skandal w „Kuchennych Rewolucjach”
  2. Łukasz Szumowski zabrał głos tuż po wyborach. Chodzi o epidemię
  3. Aleksander Kwaśniewski w szczerych słowach o Andrzeju Dudzie. Nie zostawił na nim suchej nitki
  4. Zdjęcia grobu Piotra Woźniaka-Staraka. Okazał się, że mąż gwiazdy TVN ma swoją mogiłę w Warszawie
  5. Jerzy Stuhr w bardzo ciężkim stanie. Aktor trafił do szpitala, podejrzewa się najgorsze
  6. Kinga Duda nie miała powodów do radości po przeczytaniu wiadomości. Zobaczyła ją tuż po wyborach

Źródło: gov.pl

 

Redaktorka w Lelum.pl, która uwielbia pisać, prawie tak samo jak dalekie podróże w nieznane i zaczynać dzień od treningu. Absolwentka kuluroznawstwa, zafascynowana kulturą hip-hopową, streetwearem, aktorstwem i social mediami. Zawsze ciekawa świata, zawsze w biegu.