Minister zdrowia podczas konferencji poruszył ważny wątek koronawirusa na Śląsku. Jak wiemy, to właśnie w tym regionie w Polsce jest ostatnio najwięcej zachorowań. Łukasz Szumowski jednak uspokaja: To są tylko ogniska zakażeń. Śląsk nie ma w tej chwili większej liczby zachorowań niż inne województwa – cytujemy za portalem wiadomosci.wp.pl.

Od jakiegoś czasu epidemia koronawirusa w Polsce skupiła się w województwie śląskim. Jak poinformował minister zdrowia, trwa szczegółowe badanie górników.

Minister zdrowia o sytuacji na Śląsku

Jak podaje portal wiadomosci.wp.pl, minister zdrowia zaznaczył, że wszystko jest pod kontrolą i jedynie kilka kopalń ma trudną sytuację, w innych zdiagnozowano pojedyncze przypadki zachorowania.

 
Zbadaliśmy blisko 14 tys. górników. Jutro i w niedzielę zbadamy powtórnie tych, którzy mieli ujemne wyniki. Dziś zbadamy 3,5 tys. osób, jutro i w niedzielę po 5 tys. osób – cytujemy Łukasza Szumowskiego za ww. portalem.
  1. Media obiegła smutna wiadomość. Nie żyje polska legenda, niestety
  2. Córka Katarzyny Dowbor skończyła 21 lat. Jej uroda nie mieści się w żadnej skali, zdjęcia są wprost onieśmielające
  3. TVP szykuje niespodziankę dla Polaków. Największe gwiazdy zrobią niesamowitą rzecz

Minister zdrowia o trefnych maseczkach

Podczas konferencji minister zdrowia poruszył także temat głośnej ostatnio afery maseczkowej. Mnóstwo tych produktów okazało się trefnych, nie nadają się do użycia. Otrzymało je nie tylko ministerstwo, lecz także m.in. WOŚP.

– Wszystkie organizacje pomocowe zostały oszukane. Towar, który przyjęły w dobrej wierze, by pomóc innym, okazał się trefny – podsumował Szumowski, cytat za wiadomosci.wp.pl.

Maseczki są wciąż obowiązkowe i należy je nosić zgodnie z zachowaniem zasad higieny i bezpieczeństwa. Niedawno wiceminister zdrowia zaznaczył, czego nie robić, aby maseczki rzeczywiście nas chroniły. Szczegóły tutaj. Z portalu wiadomosci.wp.pl dowiedzieliśmy się, że zgodnie z czwartkową wypowiedzią Sławomira Gadomskiego możliwe jest, że ten obowiązek zostanie niedługo zniesiony.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

łukasz szumowski
Fot. Piotr Molecki/East News

Minister zdrowia poinformował, że sytuacja na Śląsku jest pod kontrolą.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Była prezydent Warszawy przerażona. Niepokojący wpis na Twitterze
  2. Potężna krytyka bonów 1000+ dla turystów. Lista zarzutów jest bardzo długa
  3. Odziedziczył wszystko po Zbigniewie Wodeckim. Artysta kochał go ponad życie
  4. Od 18 maja zmiany na uczelniach wyższych. Najnowsze informacje przekazał minister MNiSW
  5. Od 22 maja duża zmiana dla Polaków. Intercity podjęło przełomową decyzję, chodzi o podróżowanie po Polsce
  6. Jarosław Kaczyński ostro o opozycji. O co poszło tym razem?

źródło: wiadomosci.wp.pl

Poprzedni artykułPrognoza na najbliższy weekend dla Polski. Nadeszła”Zimna Zośka”
Następny artykułBeata Szydło w końcu przerwała długie milczenie. Chodzi o rodzinę
Redaktorka portalu Lelum.pl. Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Miłośniczka wszelakich podróży, kuchni włoskiej, kryminałów i astronomii. W wolnych chwilach z niecierpliwością planuje kolejne wyjazdy.