Minister zdrowia podczas rozmowy w programie telewizji Polsat Gość Wydarzeń, wygłosił ważne słowa. Łukasz Szumowski wypowiedział się nie tylko w kwestii znoszenia obostrzeń, ale również maseczek. Czy możliwe, że już niebawem zasłanianie ust i nosa nie będzie obowiązkowe? Szef resortu zdrowia nie ma wątpliwości.

17 lipca rząd wprowadził luzowanie obostrzeń dotyczących imprez masowych na otwartym powietrzu, a już we wtorek złagodzone zostaną kolejne ograniczenia. Co jednak z obowiązkiem noszenia maseczek w przestrzeniach zamkniętych? Czy ten nakaz może niedługo zostać zniesiony? Minister zdrowia w rozmowie z Polsatem zajął jasne stanowisko w kwestii zasłony ust i nosa. 

Minister zdrowia: Czy obowiązek noszenia maseczek zostanie zniesiony?

Obowiązek noszenia maseczek nie zostanie zniesiony. Minister zdrowia zapytany o tę ważną kwestię w programie Gość Wydarzeń telewizji Polsat wypowiedział słowa, które nie pozostawiają żadnych wątpliwości.

Zostaną w przestrzeni zamkniętej, w transporcie publicznym. Powinny być i będą – stwierdził minister zdrowia pytany o kwestię maseczek przez Dorotę Gawryluk. – Przy zachowaniu maseczek i rygorów, przy tak masowym ruchu, jakim były wybory, nie ma w ogóle wzrostu zachorowań. Topokazuje, że proste zasady dają efekt – dodał, uzasadniając swoje słowa. Łukasz Szumowski wypowiedział się również w temacie znoszenia obostrzeń.

  1. Andrzej Strzelecki miał pasję, o której nieliczni mają pojęcie. Była wyjątkowa, poświęcił jej naprawdę wiele
  2. Prywatne szczegóły ślubu Jacka Kurskiego trafiły do sieci. Pojawił się gość specjalny, zaskoczeni?
  3. Barbara Brylska dziś. Niesamowite, jak zmieniła się gwiazda polskiego kina

Po co nam obostrzenia?

Zarówno dziś jak i w najbliższy wtorek, rząd luzuje kolejne obostrzenia wprowadzone w wyniku epidemii koronawirusa w Polsce. Minister zdrowia w dzisiejszym wydaniu Gościa Wydarzeń został zapytany, po co w ogóle nam obostrzenia, jeżeli zachowujemy środki ostrożności i dystans społeczny. 

– Jeżeli nie możemy go utrzymać, a są takie sytuacje, jedziemy komunikacją, jesteśmy gdzieś, gdzie jest większa grupa ludzi, to albo dystans 1,5 metra albo maseczka, najlepiej obie te rzeczy – wytłumaczył minister zdrowia. – Dopóki nie będzie mieli szczepionki, która wyeradykuje wirusa albo go ograniczy na jakiś czas, to wirus nie zniknie – wyjaśnił.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

minister zdrowia
Fot. Fragment programu „Gość Wydarzeń”, Polsat News

Łukasz Szumowski w programie Gość Wydarzeń wypowiedział się na temat obowiązku zasłaniania ust i nosa.

minister zdrowia
fot. eastnews.pl/Piotr Moleck

– Zostaną w przestrzeni zamkniętej, w transporcie publicznym. Powinny być i będą – stwierdził minister zdrowia

ZOBACZ TEŻ:

  1. Sandra kupiła pierogi w Biedronce i zagotowała się z wściekłości. Fatalnymi szczegółami podzieliła się z internautami
  2. Tragedia na północy Polski. Trwa walka o życie
  3. Wstrząsające, jak wygląda Kamil Durczok. Na najnowszych zdjęciach nie przypomina siebie, niedawno opuścił szpital
  4. Podejrzewała męża o zdradę. Pewnego dnia weszła do sypialni i spojrzała na lustro, od razu zalała się łzami
  5. Pamiętacie piękną Esmeraldę? Niestety, smutny los dotknął odtwórczynię głównej roli
  6. Fani nie mogą dojść do siebie po nagłej śmierci gwiazdy. Była w 8. tygodniu ciąży

źródło: polsatnews.pl

 

Poprzedni artykułJacek Kurski bierze ślub kościelny. Udało mu się unieważnić poprzednie małżeństwo?
Następny artykułHusky uczy dziecko mówić. Rozbrajające wideo, rodzice płakali ze śmiechu
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.