Minister zdrowia podczas ostatniej konferencji prasowej został zapytany, do kiedy noszenie maseczek ochronnych będzie obowiązkowe. Jakiś czas temu Szumowski informował, że z maseczkami nie pożegnamy się zbyt prędko. Jednak jak się okazuje, Ministerstwo Zdrowia rozważa możliwość pewnych zmian w tej kwestii. Decyzja ma zapaść w ciągu najbliższych dwóch tygodni. 

Rządzący wciąż mówią o luzowaniu kolejnych obostrzeń, jednak mało informacji dostajemy na temat maseczek, które w tym momencie chyba przysparzają najwięcej trudności. Temperatura jest coraz wyższa, a przemieszczanie się z zasłoniętą twarzą staje się coraz bardziej uciążliwe. Jednak podczas ostatniej konferencji dopytywany o kwestie maseczek Minister zdrowia, odpowiedział, że rozważane jest zniesienie tego obowiązku w przestrzeniach otwartych. 

Do kiedy będziemy nosić maseczki?

Na ten moment nie wiadomo do kiedy konkretnie będziemy nosić maseczki. Jednak wizja zniesienia obowiązku przemieszczania się z zakrytą twarzą, jest coraz bardziej realna. Jeszcze jakiś czas temu Minister zdrowia zapewniał, że maseczki zostaną z nami na pewno bardzo długo. Jednak po ostatniej konferencji prasowej, dla Polaków pojawiło się światełko w tunelu. 

Minister zdrowia zapytany o to do kiedy będziemy nosić maseczki, odpowiedział: 

jeśli się okaże, że te wskaźniki w województwach się utrzymują, to być może regionalnie będziemy wydawali taką decyzję, że w przestrzeni otwartej, na wolnym powietrzu, te maseczki będzie można zdjąć, a w zamkniętych przestrzeniach, w komunikacji, w sklepach – cytuje portal fakty.interia.pl

  1. Masz stary telewizor? Wychodzi urządzenie, które zrobi z nim „cuda”, znamy cenę
  2. Badania potwierdziły rzecz, której najbardziej obawiali się lekarze. Chodzi o COVID-19
  3. Gwiazda „M jak Miłość” jest załamana. Wszystko przez koronawirusa

Spacer po parku bez maseczki?

Jeżeli planowane zmiany zostaną zrealizowane, już niebawem będziemy mogli wybrać się na spacer do parku bądź lasu bez maseczki. Rowerzyści czy biegacze będą mogli swobodnie zaczerpnąć świeżego powietrza podczas aktywności fizycznej na łonie natury. Z informacji przekazanych przez Ministra zdrowia wynika, że ostateczna decyzja zostanie zawarta w rozporządzeniu epidemicznym. 

-W tej chwili to rozporządzenie jest na poziomie Rady Ministrów, ale można tak uprościć, że wtedy Ministerstwo Zdrowia proponuje rozwiązanie określenia sposobu przemieszczania się w danym regionie kraju – poinformował Łukasz Szumowski. 

Wygląda na to, że sytuacja epidemiczna w Polsce pomału zmierza w dobrym kierunku. Niewykluczone, że już niedługo zapomnimy o koronawirusie.  

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Minister zdrowia
Screen z youtube.com/
FAKT24.PL

Minister zdrowia zapowiedział, że rozważane są pewne zmiany w odniesieniu do obowiązku noszenia maseczek. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Szumowski powiedział kiedy znikną maseczki. Jest oficjalne stanowisko
  2. Polacy pojadą za granicę na wakacje? Wymieniono 10 państw, wielu się ucieszy
  3. 100 lat temu urodził się Jan Paweł II. Dziś już go z nami nie ma, ale nadal żyje w naszych sercach
  4. Krzyki 35-letniej kobiety słychać było całą noc. Nikt jej nie pomógł, doszło do tragedii
  5. Kot zniknął z domu i pokonał 2 tysiące kilometrów. Po 5 latach stało się niezwykłe
  6. Bardzo ważne informacje dla uczniów i rodziców. Minister wreszcie podał konkrety, padły daty

Źródło: fakty.interia.pl 

Poprzedni artykułNie żyje aktor znany m.in. z „M jak Miłość”. Zmarł w wyniku ciężkiej choroby
Następny artykułPogrzeb 16-letniej zamordowanej Kornelii K. Na mszy padły słowa, które poruszą każdego z nas
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka krajoznawstwa i turystyki kulturowej na KUL. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: borynadrianna9@gmail.com.