Minister zdrowia Adam Niedzielski w swoich mediach społecznościowych opublikował niepokojący wpis. Szef resortu nie bał się w nim otwarcie przyznać, że jest przerażony jedną rzeczą dotyczącą epidemii koronawirusa w Polsce. Z pewnością jego mocne słowa niejednego skłonią do głębokiej refleksji. W obecnej sytuacji epidemiologicznej większość z nas ma swoje powody do niepokoju oraz obaw.

Okazuje się, że jedna rzecz przeraża nawet samego ministra zdrowia. Swoimi przemyśleniami szef resortu postanowił podzielić się za pomocą Twittera, padły tam mocne słowa.

Minister zdrowia: Jestem przerażony brakiem odpowiedzialności

Wczoraj Ministerstwo Zdrowia poinformowało o prawie 10 tys. stwierdzonych przypadków zarażonych SARS-CoV-2. W ostatnich tygodniach sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju uległa znaczącemu pogorszeniu. Nie da się ukryć, że wielu Polakom nie podoba się pomysł wprowadzenia nowych obostrzeń, w nowych przepisach widzą wiele luk, sprzeczności oraz nieścisłości. Niektórzy już starają się je obejść, jak tylko mogą. Szef resortu zdrowia nie mógł pozostać obojętnym na takie działania, postanowił zareagować. Polityk nie ukrywa, że jest przerażony tym, co się dzieje.

— Jestem przerażony brakiem odpowiedzialności osób prześcigających się w pomysłach na obejście obowiązujących obostrzeń. Nie szkodzicie tylko sobie ale narażacie na niebezpieczeństwo innych — szczególnie osoby z grup ryzyka. To skrajny egoizm — napisał minister Adam Niedzielski na Twitterze.

  1. Nie żyje aktor znany z ”Ojca Mateusza”, ”Lokatorów”, ”Krzyżaków” i wielu innych. Odszedł dziś rano
  2. Fani „M jak Miłość” zdruzgotani, potwierdzono dwie śmierci. Aktorka przekazała tragiczne wiadomości
  3. Natychmiast zamykają przedszkola. Decyzja zapadła, w jednym z polskich miast nie było innej możliwości

Próby obejścia obostrzeń

Szef resortu w powyższym wpisie nie odniósł się do konkretnych przypadków prób obchodzenia obostrzeń. Można się tylko domyślać, że najprawdopodobniej chodziło mu o branżę fitness, która od soboty 17 października została „zamknięta” w całym kraju. Ta decyzja spotkała się z jej ostrym sprzeciwem. Jeden z krakowskich klubów wprost zapowiedział, że będzie kontynuował działalność jako sklep, a nawet „Kościół Dobrego Zdrowia”.

Ta druga nazwa ma z kolei pokazać jak, według niektórych Polaków, nielogiczne są postępowania rządzących. Władza zdecydowała się zamknąć siłownie i pływalnie, do których najczęściej uczęszczają młodzi ludzie, natomiast zostawiła otwarte kościoły. W obiektach religijnych częściej przeważają osoby w wieku emerytalnym, które znajdują się w grupie ryzyka.

Zgadzacie się ze słowami ministra zdrowia?

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Minister zdrowia jest przerażony.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Najstarsze koty w schronisku znalazły nowy dom. Razem mają 42 lata
  2. Stało się, zakaz od 9 rano w niedzielę. Setki Polaków zagrożonych, alarm w turystycznym mieście
  3. Maja ujawniła, co usłyszała od pielęgniarki tuż po porodzie. Nigdy nie przeżyła podobnego upokorzenia, aż chce się płakać
  4. ”Należy zamknąć cmentarze 1 i 2 listopada”. Ekspert nie ma złudzeń, nalega na podjęcie radykalnych kroków w przypadku większej ilości zarażeń
  5. ”Przetestowani będą wszyscy mieszkańcy kraju”. Sąsiedzkie państwo rozpoczyna akcję na wielką skalę
  6. Lekarze namawiali parę na aborcję. Wiemy jak dziś rozwija się dziecko, które przyszło na świat bez mózgu

Źródła: twitter.com, wiadomosci.radiozet.pl

 

Poprzedni artykułMagda Gessler otworzyła nową restaurację. Sprawdziliśmy cenę pomidorowej, kwota za zupę powala
Następny artykułWiadomość z ostatniej chwili, nagły komunikat ministerstwa zdrowia. Wielu przeżyje wstrząs
Natalia Andrejuk - redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Doprowadziła ją tutaj chęć rozwoju i ciągłej nauki. Interesuje się literaturą, polityką oraz twórczością Taco Hemingwaya. W wolnym czasie- wielka fanka gier komputerowych, szczególne tych online.