Minister zdrowia podczas środowej konferencji prasowej przekazał bardzo ważne informacje. Szef resortu zdrowia ogłosił m.in. „program odbudowy zdrowia Polaków”. Zapowiedział, że „ma on być inicjowany od początku stycznia 2021 roku, ale fundamenty założenia są gotowe już teraz”. Podkreślił, że zdrowie Polek i Polaków to nie tylko kwestia koronawirusa, lecz także innych chorób, m.in. nowotworów.

Minister Zdrowia podczas środowej konferencji prasowej zwrócił uwagę, że obywatele nie chorują obecnie tylko na COVID-19. Nadal istnieje wiele groźnych schorzeń, które nie przestały istnieć w czasie epidemii.

Minister zdrowia: zdrowie Polaków to nie tylko kwestia koronawirusa

W środę rano odbyła się konferencja prasowa ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Podczas wystąpienia resort podał najnowsze dane dotyczące zakażeń w Polsce.

W środę MZ podało, że w ciągu ostatniej doby w naszym kraju wykryto 19 883 nowych zakażeń. Zdecydowanie mniej niż w ostatnich dniach. Jednak bilans zgonów nie był już taki optymistyczny: zmarło 603 pacjentów — to nowy rekord śmierci z powodu COVID-19.

Podczas swojego wsytąpienia szef MZ zwrócił uwagę, że zdrowie Polaków to nie tylko kwestia koronawirusa. Mamy epidemię, ale nadal nie przestały istnieć inne niebezpieczne choroby. Adam Niedzielski szczególnie wspominał o nowotworach i miał niepokojące informacje w tej sprawie.

— Zdrowie Polaków to nie jest tylko kwestia zachorowania na koronawirusa. Głównym zabójcą w Polsce pozostają cały czas choroby kardiologiczne, w drugiej kolejności, ale w ostatnich latach bardzo dynamicznie przyrastają, choroby onkologiczne — powiedział w środę na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.

Wzrastającą liczbę zgonów minister zdrowia argumentował innymi przyczynami niż koronawirus. Szef MZ zapewnił, że resort bacznie przygląda się temu, co obecnie dzieje się w służbie zdrowia.

— To jest obiektem niepokoju i troski ministra zdrowia i całego rządu. Dlatego bacznie przyglądamy się, co się dzieje z systemem ochrony zdrowia i mamy sygnały, że dobrze się nie dzieje — podkreślił.

  1. Wyciekło nagranie ze szpitala w Poznaniu. Obywatele i obywatelki dowiedzieli się prawdy
  2. Otworzyli testament Gulbinowicza. Niewiarygodne, co stanie się z częścią jego majątku
  3. Ewa Farna bardzo schudła. Niewiarygodne, jak teraz wygląda. Nowe zdjęcia zachwyciło fanów „Niteczka”

Minister zdrowia: przyczyny ograniczenia dostępu do leczenia

Adam Niedzielski w dalszej części wystąpienie wskazywał również na przyczyny ograniczenia dostępu do leczenia. Wymienił m.in. przekształcenie łóżek szpitalnych w covidowe, ale też wprowadzenie na dużą skalę teleporad, które „zdominowały możliwość kontaktu z lekarzem”.

Podał również do wiadomości, że zlecił NFZ monitorowanie dostępu do placówek Podstawowej Opieki Zdrowotnej (POZ), m.in. sprawdzenie, czy można się do nich dodzwonić. Jeśli w którejś jest problem z kontaktem, trzeba je dodatkowo skontrolować.

— Dostępność lekarza czy POZ, czy specjalisty ma swój wymiar odbijający się na zdrowiu Polaków. Zachorowania wykrywane są później, nie jest prowadzona odpowiednia profilaktyka — mówił.

Zaznaczył, że znane nam od wiosny hasło „zostań w domu” nie dotyczy „kontynuacji leczenia i sytuacji, gdy źle się czujemy”.

— Hasło „zostań w domu” ma jeden wyjątek. Nie zostawaj w domu, jeśli masz złe samopoczucie, jeśli masz konieczność kontynuowania leczenia, bo leczenie jest konieczne — apelował.

Niedawno MZ przekazywało również, że od teraz możemy dostać informację o dostępności naszego wyniku na COVID-19 za pośrednictwem SMS-a.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Minister zdrowia miał ważne wiadomości do przekazania.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Z ostatniej chwili: strzały na rondzie w Warszawie
  2. Właśnie padła wiadomość dot. tegorocznej kolędy. Wielu wiernych jest oszołomionych decyzjami
  3. Ministerstwo zdrowia ma ważną wiadomość dla obywatelek i obywateli. Możemy dostać SMSa o stanie naszego zdrowia
  4. Pielęgniarka: „Niektórzy do ostatniej chwili nie wierzą, że mają COVID. Nie wierzą, że on istnieje”.
  5. Obostrzenia dotyczące jazdy samochodem. Polki i Polacy muszą przestrzegać zasad, chodzi o liczbę pasażerów
  6. Miała potężne obawy co do zachowania swojego kota w nocy. Nagranie z ukrytej kamery wyjawiło całą prawdę
  7. Kamil Stoch został oszukany na nagrodę? Organizatorzy Raw Air wiszą mu wielkie pieniądze, mistrz zabrał głos

Źródła: tvn24.pl, wiadomosci.gazeta.pl, twitter.com

 

Poprzedni artykułŻona chciała przyłapać męża na zdradzie. Zainstalowała kamery i nogi się pod nią ugięły, gdy obejrzała nagranie
Następny artykułSmak dzieciństwa. Chleb ze smalcem i ogórkiem, więcej nic nie trzeba
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl