Minister zdrowia podczas ostatniej konferencji prasowej poinformował o kolejnych zmianach. Już od 15 czerwca działanie wznowią polskie uzdrowiska. Osoby, które zostaną skierowane do takich obiektów, będą poddane wnikliwym testom na obecność koronawirusa. Pierwsze badania rozpoczną się już 1 czerwca. To świetna wiadomość dla wielu Polaków!

Ostatnie dni obfitują w wielkie zmiany. Każdego dnia dowiadujemy się o kolejnych krokach, które rząd planuje wprowadzić w życie w związku z odmrażaniem polskiej gospodarki. Uzdrowiska są następne w kolejności, już w połowie czerwca znowu będziemy mogli korzystać z dóbr polskiej natury. 

Uzdrowiska otwarte od 15 czerwca

Minister zdrowia właśnie przekazał, że kolejnym sektorem, jaki rząd chciałby ponownie uruchomić, będzie sektor ochrony zdrowia.

-(…) Chcielibyśmy uruchomić kolejny sektor ochrony zdrowia – w połowie czerwca będziemy chcieli uruchomić uzdrowiska – powiedział Minister zdrowia, jak podaje polsatnews.pl.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Biorąc pod uwagę fakt, że z takich placówek najczęściej korzystają osoby starsze, zanim trafią na teren obiektu, będą poddane badaniom. 

– Chcemy przeprowadzać testy u tych osób, które mają skierowanie do uzdrowisk, żebyśmy wiedzieli, że te osoby, które tam jadą […] są bezpieczne – podkreśla Minister zdrowia w dalszej części wypowiedzi. 

  1. Pielęgniarka zdjęła maseczkę po całym dniu. Trafiła na ostry dyżur, ślady mogą pozostać do końca życia
  2. Tragiczne wiadomości, zmarł słynny lekarz. By walczyć z epidemią, przełożył emeryturę
  3. Nastolatek znany z lubianego serialu nie żyje. Mama zdradziła smutne okoliczności śmierci

Pierwsze badania już wkrótce 

Pierwsze badania odbędą się wraz z początkiem czerwca. W końcu, po ponad dwumiesięcznej przerwie seniorzy będą mogli znowu poddać się leczniczym kuracjom. 

Taka możliwość będzie od 1 czerwca, a od 15 czerwca będziemy te uzdrowiska uruchamiali – informuje Szumowski. 

Podczas konferencji Szef Resortu zdrowia podkreślał również, że jeżeli sytuacja na Śląsku zostanie całkowicie opanowana, to Polska zacznie odnotowywać coraz mniej zachorowań na COVID-19. W tym momencie to właśnie z województwa śląskiego pochodzi najwięcej przypadków. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Minister zdrowia
Screen z youtube.com/TVP Info

Minister zdrowia przekazał, że w następnej kolejności planowane jest otwarcie uzdrowisk. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Kuria przekazała tragiczne wieści. Nagle zmarł lubiany ksiądz. Miał dopiero 48 lat
  2. Zrezygnował z emerytury, by walczyć z pandemią. Prawdziwy bohater nie żyje
  3. Wielki smutek w domu Marty Kaczyńskiej. Nastąpiło bolesne rozstanie
  4. Dzień Dziecka w Biedronce. Sieć oferuje kultowe zabawki w nieprawdopodobnych cenach
  5. Kot zachowuje się, jakby wychował się z królikami. Skacze jak one
  6. Bardzo ważne informacje dla uczniów i rodziców. Minister wreszcie podał konkrety, padły daty

Źródło: polsatnews.pl 

Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka krajoznawstwa i turystyki kulturowej na KUL. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: borynadrianna9@gmail.com.