Minister Zdrowia w Radiu Plus zadeklarował, kiedy możemy się spodziewać decyzji w sprawie zniesienia nakazu noszenia maseczek w przestrzeni publicznej. Okazuje się, że nasza epidemiczna codzienność może wkrótce ulec zmianie, decyzja ma bowiem zapaść najwcześniej już w przyszłym tygodniu.

W Polsce mamy niecałe 20 tys. zdiagnozowanych przypadków zakażenia koronawirusem. Padają opinie, że gdyby nie ogniska zachorowań w kopalniach, moglibyśmy już mówić o wygasaniu epidemii w naszym kraju.

Minister Zdrowia o maseczkach

Od 18 maja wdrożono już trzeci, przedostatni etap znoszenia obostrzeń. Rządzący obserwują sytuację i powoli przymierzają się do czwartego etapu. Wszystko zależy jednak od tego, czy liczba zachorowań nagle gwałtownie nie wzrośnie.

Minister Zdrowia poinformował, że już wkrótce może zostać zniesiony nakaz noszenia maseczek.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

– W przyszłym tygodniu jeszcze będziemy musieli zakrywać usta i nos w otwartej przestrzeni, a decyzję o ewentualnym zniesieniu tego obowiązku podejmiemy najwcześniej w połowie przyszłego tygodnia – cytuje portal fakty.interia.pl wypowiedź Łukasza Szumowskiego w Radiu Plus.

  1. Żona przyłapała znanego gwiazdora na zdradzie. Nie miała żadnych skrupułów, sięgnęła po pistolet
  2. Jeden spektakularny trik wystarczy, by zaoszczędzić fortunę na rachunkach za wodę. Sąsiedzi będą zazdrościć
  3. Pobierasz zasiłek macierzyński? Odebrano Ci właśnie ważne prawo

Maseczki do końca maja

Nie ulega zatem wątpliwości, że jeszcze do końca maja noszenie maseczek będzie naszym obowiązkiem. Czy sytuacja od czerwca ulegnie zmianie? Przekonamy się już za tydzień. Minister Zdrowia uczula jednak, żebyśmy w dalszym ciągu zachowywali czujność.

Choć pandemia koronawirusa już na całym świecie bardzo powoli się uspokaja, być może naszym dzieciom zagraża coś jeszcze. Z Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych napływają bowiem informacje o atakującej najmłodszych chorobie. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

minister zdrowia
Fot. Piotr Molecki/East News, Warszawa, 16.04.2020. Epidemia koronawirusa. W zwiazku z pandemia rzad wprowadzil obowiazek zakrywania nosa i ust.

Minister Zdrowia poinformował, że najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu zapadnie decyzja w sprawie zniesienia obowiązku noszenia maseczek.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Handel w niedzielę wróci? Podjęto pierwsze kroki, jest oświadczenie związków
  2. Czarna plama na życiorysie Wojciecha Cejrowskiego. Nie wspomina fanom o wstydliwej sprawie
  3. Kiedy wrócą połączenia lotnicze? Jest zapowiedź wiceministra infrastruktury
  4. Na jaw wychodzą nowe fakty. Sekcja zwłok zamordowanej 16-letniej Kornelii wykazała porażającą rzecz
  5. Test, który ujawnia nasze największe pragnienia. Jedna rzecz zdradzi twój najwstydliwszy sekret
  6. Andrzej Duda pojawił się na niespodziewanej konferencji. Pilna deklaracja prezydenta

źródło: fakty.interia.pl

Redaktorka portalu Lelum.pl. Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Miłośniczka wszelakich podróży, kuchni włoskiej, kryminałów i astronomii. W wolnych chwilach z niecierpliwością planuje kolejne wyjazdy.