Minister zdrowia przekazał ważne informacje. Czy mamy się czego obawiać? Będą wybuchały ogniska w najbliższych miesiącach, dopóki nie zlikwidujemy wirusa – powiedział w rozmowie z Polsat News Łukasz Szumowski. Tylko dzisiaj potwierdzono 170 nowych przypadków koronawirusa, z czego 93 dotyczą województwa śląskiego, które obecnie jest jednym z ognisk epidemii w Polsce.

Do Śląska, jako ogniska epidemii w Polsce, dołączył powiat Kępiński w Wielkopolsce, gdzie doszło do licznych zachorowań na COVID-19 wśród pracowników jednej z fabryk mebli. Czy mamy się czego obawiać? Minister zdrowia nie ukrywa, że dopóki całkowicie nie zlikwidujemy wirusa, nowe ogniska wciąż będą się pojawiać. Łukasz Szumowski ma jednak dla nas również bardziej pozytywne informacje.

Minister zdrowia o ogniskach koronawirusa

Minister zdrowia postanowił skomentować obecną sytuację w Polsce, która wiele osób napawa niepokojem. Jak się okazuje, z jednej strony wchodzimy w nową normalność, a z drugiej wciąż walczymy z koronawirusem, który w poszczególnych miejscach Polski przybrał na sile. Łukasz Szumowski nie ma wątpliwości, że na niektóre rzeczy musimy się przygotować.

– Będą wybuchały ogniska w najbliższych miesiącach, dopóki nie zlikwidujemy wirusa – powiedział minister zdrowia w Polsat News – Nawet w tym ogromnym ognisku u górników liczba dodatnich wyników była poniżej 7 proc. To pokazuje, że ilość wirusa, która  znajduje się w Polsce, nie jest taka jak w Hiszpanii, Włoszech czy Francji – podkreślił Łukasz Szumowski, uspokajając widzów. 

  1. Minister Zdrowia potwierdził kolejne znoszenia obostrzeń. Takiej decyzji nikt nie spodziewał się tak szybko
  2. Jackowski był pewny swego, niestety, wszystko zaczyna się spełniać. Sytuacja jest bardzo poważna, głos w sprawie zabrała Komisja Europejska
  3. Wypłata dodatkowego zasiłku dla rodziców w ciągu najbliższych dni. Ministerstwo zabrało głos

Znoszenie obostrzeń a ogniska epidemii w Polsce

Minister zdrowia postanowił również podsumować sytuację w Polsce. Zdaniem Łukasza Szumowskiego, walka z epidemią koronawirusa zmierza w dobrym kierunku.

– Jeśli byśmy pominęli ogromne ognisko, które było w kopalniach, to myślę, że w pozostałych częściach epidemia już wygasa – podsumował. 

Co w takim razie z możliwością zdjęcia nakazu noszenia maseczek, o którym informował rząd? Jak podkreślił minister zdrowia, oficjalne stanowisko w tej sprawie zostanie podane do wiadomości już w przyszłym tygodniu.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

minister zdrowia
Fot. Jakub Kaminski/East News, Warszawa, 24.09.2019.

Minister zdrowia przekazał nowe informacje.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Handel w niedzielę wróci? Podjęto pierwsze kroki, jest oświadczenie związków
  2. Niezwykła wieś w Polsce. 10 lat czekali na jedną rzecz, stało się 2 maja
  3. Niedziele handlowe zostaną przywrócone? Pracownicy mieliby dostać wyższe wynagrodzenie
  4. Matka chciała spalić synka żywcem. Celowo podpaliła miejsce, w którym był 13-miesięczny chłopiec
  5. Kocie oko na paznokciach – jak uzyskać ten efekt?
  6. Ze ściśniętym gardłem pożegnał słuchaczy i puścił Kazika. Poruszające do łez pożegnanie dziennikarza

źródło: wiadomosci.gazeta.pl

Poprzedni artykułSyn Anny Przybylskiej zareagował na wpis po filmie TVP. Ma dopiero 14 lat
Następny artykuł2-letnie dziecko zakażone koronawirusem. Matka opublikowała wpis, nie mieści się w głowie
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.