Minister zdrowia nie może nadal podać konkretnej daty, kiedy zostanie zniesiony zakaz organizacji masowych imprez w Polsce. Mimo że statystyki w naszym kraju są znacznie lepsze niż u naszych sąsiadów, takie zgromadzenia nadal stanowią duże zagrożenie dla ludzi oraz wyzwanie z punktu widzenia sanitarnego. Jak podaje Polsat News, Szumowski wspomniał jednak o pewnych wyjątkach.

Minister zdrowia zapewnił, że niektóre specyficzne formy wydarzeń masowych będą mogły być realizowane w kraju, jednakże sytuacja epidemiologiczna spowodowana koronawirusem, nadal nie jest stabilna i rząd woli nie ryzykować, zezwalając na koncerty.

Minister zdrowia o koncertach 

Jak informuje Polsat News, minister zdrowia, podkreślił, że koncerty traktowane są jak zgromadzenia publiczne. Takie imprezy masowe zajmują ostatnie miejsce w czterofazowym planie odmrażania gospodarki, dlatego też data wznowienia koncertów nie jest jeszcze znana.

-Oczywiście pewne specyficzne formy takich wydarzeń masowych, jak na przykład kina samochodowe są zupełnie czym innym. Jednak duży koncert, z dużą ilością osób to ogromne wyzwanie z punktu widzenia sanitarnego i dochodzenia epidemicznego- podkreślił Szumowski na konferencji z szefem MSWiA Mariuszem Kamińskim.

  1. Polacy zdobyli pierwsze miejsce w Europie. Nie ma się czym chwalić, niepokojący wynik
  2. Polacy masowo dodają ją do zup. Popełniają błąd, skład przyprawia o palpitacje
  3. Milionerzy: posłuchał widzów i popełnił wielki błąd. Stracił ogromne pieniądze przez banalne pytanie

Zakaz zgromadzeń w Polsce

Nie tylko w Polsce, ale również w całej Europie prowadzone są dyskusje na temat poluzowań związanych z zakazem gromadzeń. Rządy rozmawiają kiedy pojawi się odpowiedni moment na zmniejszenie tych restrykcji. Minister zdrowia na wspólnej konferencji z szefem MSWiA Mariuszem Kamińskim usłyszał:  

Możliwość gromadzenia się w jednym miejscu znaczącej grupy obywateli naraża tych ludzi, jak również innych ludzi w przestrzeni publicznej – podkreślił Kamiński, według którego utrzymywanie dystansu jeszcze przez jakiś czas jest ważne i ma sens. 

Mimo że jeszcze przez jakiś czas nie udamy się na koncert, minister zdrowia wspomniał również o kilku pozytywach. O tym, jakie zmiany i poluzowania czekają nas w najbliższym czasie, dowiecie się z jednego z naszych artykułów. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

minister zdrowia
Fot. youtube.com/TVP Info

Minister zdrowia zdradził, że można udać się do kina samochodowego. 

minister zdrowia
Screen z youtube.com/
Prawo i Sprawiedliwość

Zakaz gromadzeń jest nadal aktualny. 

minister zdrowia
Fot. unsplash.com Yvette de Wit

Data odmrożenia koncertów nie jest jeszcze znana.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Śmiertelny wypadek pod Warszawą. Ciężarówka potrąciła mężczyznę, nie udało się go uratować
  2. Możliwe wielkie zmiany w urlopach. Polacy mają powód do złości
  3. Borys Szyc nie wytrzymał. Ostro odpowiedział na film TVP, padły groźby
  4. Bokser znalazł sposób na niemowlaka. Pies robi jedną rzecz koło dziecka, wszystko nagrano
  5. 2-letnie dziecko zakażone koronawirusem. Matka opublikowała wpis, nie mieści się w głowie
  6. Nagle Jacek Kurski usunął tweeta. Niewyobrażalne tłumaczenia, sytuacja, jakiej nie było

Źródło: polsatnews.pl

Redaktor w Lelum.pl. Magister komunikacji medialno-marketingowej. Od zawsze pasjonuje się fotografią. Najbardziej lubi robić zdjęcia komercyjne. 9 lat swojego życia spędziła tańcząc taniec towarzyski, a 4 na deskach teatru. Lubi aktywny tryb życia, imprezy i dobre jedzenie. Gdyby istniał konkurs na znajomość fabuły serialu, na pewno by go wygrała.