Minister zdrowia w rozmowie z portalem fakty.interia.pl podał bardzo ważną informację, na którą od kilku miesięcy czekały miliony Polaków. Szczyt mamy już za sobą – powiedział, oceniając sytuację w kraju. Łukasz Szumowski nie ma wątpliwości, że podjęte działania osiągnęły zakładany cel, a Polska nie powieli scenariusza Hiszpanii.

Łukasz Szumowski ma dla nas bardzo dobrą wiadomość. Minister zdrowia odpowiedział na zarzuty dr Andrea Ammon z Europejskiego Centrum do spraw Zapobiegania i Kontroli Chorób jakoby Polska była jedynym krajem w UE, który szczyt zachorowań ma przed sobą.

Minister zdrowia o szczycie epidemii

Na dziś pierwszy szczyt mamy już za sobą – wyznał minister zdrowia – Gdyby nie ognisko śląskie mielibyśmy już wyraźny spadek zachorowań – dodał, podsumowując sytuację. 

Minister nie ukrywa, że w Polsce typowego szczytu nie było, a wszystko to za sprawą odpowiednio podjętych kroków.

Nasze działania miały na celu wypłaszczenie tej krzywej, by nie było szczytu, w którym w szpitalach mamy 10 tys. lub więcej osób i ludzie umierają z powodu braku respiratorów – podkreślił Łukasz Szumowski, zapewniając, że Polska jest odpowiednio przygotowana na wszelkie sceniarusze – Rozluźnienie niemal automatycznie powoduje więcej przypadków zakażonych. Jesteśmy jednak na to przygotowani. Mamy w dyspozycji łóżka szpitalne. Dziś ich obłożenie to jedynie w granicach 20 procent – dodał.

  1. Policja ostrzega Polaków. Pod żadnym pozorem nie można robić jednej rzeczy, konsekwencje mogą być opłakane
  2. Katarzyna Dowbor pokazała 21-letnią córkę. Wyglądają jak 2 krople wody
  3. Czym Blanka Lipińska zajmowała się w Zatoce Sztuki? Na jaw wypływają kolejne informacje po emisji ”Nic się nie stało’

Szczyt epidemii koronawirusa w Polsce

Łukasz Szumowski dodał jednak, że jego zdaniem kolejny szczyt pojawi się już jesienią – dojdą chorzy na grypę. Może dojść do współistnienia dwóch epidemii. Część z chorujących będzie miała grypę, a część COVID. I w ten sposób może dochodzić do wzajemnego zarażania się – wytłumaczył Łukasz Szumowski. 
 
Minister zdrowia zapewnił, że w Polsce nie powtórzy się scenariusz z Hiszpanii, a aby uniknąć ognisk koronawirusa, powinniśmy przestrzegać wszelkich obostrzeń, gdyż to właśnie dusze skupiska ludzi są najbardziej groźne.
Poprzedni artykuł”Oszukane kotlety schabowe” podbijają świat. Zaniemówisz z wrażenia, gdy tylko spróbujesz
Następny artykułMartyna Wojciechowska pokazała mamę. Jest nieziemsko piękna, zaniemówiliśmy
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.