Minister Zdrowia potwierdził, że będzie namawiał do całkowitego lockdownu, jeśli sytuacja w kraju będzie się pogarszała. Szef resortu zdrowia przedstawił nawet swoją opinię na ten temat, zapewniał także, że do ostatecznego jak dotąd rozwiązania będzie namawiał Mateusza Morawieckiego. – Będę namawiał premiera – zapewnił w rozmowie z Faktem. 

Adam Niedzielski jest bardzo zaniepokojony sytuacją, jaka ma miejsce w Polsce. Jego zdaniem niedługo będzie trzeba sięgnąć po jeszcze bardziej restrykcyjne środki. Nie jest to jednak wcale takie proste, są powody, przez które rząd nie zdecyduje się na taki ruch.

Minister Zdrowia: – Łóżek nie da się dokładać w nieskończoność

Adam Niedzielski w rozmowie z Faktem przyznał, że coraz bardziej skłania się do pomysłu, by wprowadzić w Polsce lockdown, ponieważ sytuacja staje się coraz bardziej poważna:

Jeśli będziemy dalej obserwować wykładnicze tempo wzrostu, będę namawiał premiera do całkowitego lockdownu. Łóżek nie da się dokładać w nieskończoność – wyjaśnił w rozmowie z Faktem minister zdrowia.

Minister nie jest nastawiony optymistycznie i obawia się, że zachorowania będą wciąż rosły:

-Moim zdaniem prawdopodobieństwo zwolnienia tempa rozwoju pandemii jest w tym tygodniu o wiele większe, niż było w minionym. Ale nie rysuję w tym momencie żadnej optymistycznej wizji – przyznał Minister Zdrowia. 

  1. Uwaga, wszyscy Polacy dostaną dziś identyczne SMSy. Już znamy ich treść
  2. Pilna zmiana w godzinach dla seniorów. Rząd właśnie ją wprowadził
  3. Od dziś nagła zmiana w całym kraju. Decyzja zapadła, wszyscy muszą się dostosować

Od kiedy może być lockdown?

Jak sugerują różne media w tym polsatnews.pl, może się okazać, że lockdown rozpocznie się już w tę sobotę. Chodzi o to, by rząd zdążył wprowadzić obostrzenia jeszcze przez 1 listopada. Wszystko, jak mówi szef resortu zdrowia, jest jednak zależne od ilości zachorowań w tym tygodniu.

-Na razie są jeszcze dostępne łóżka z respiratorami, to jest około 40 procent. Ale musimy zdawać sobie sprawę, z tego, że jeśli będą potrzebne dalsze drastyczne kroki – jak zamknięcie granic, jak było wiosną – mówił premier podczas konferencji prasowej. Dodał wówczas, jak będą wyglądały bardzo ostre restrykcje:

– różne zakazy przemieszczania się albo głęboki lockdown, zamknięcie bardzo wielu dziedzin życia gospodarczego – to trzeba będzie się na taki krok zdecydować, o ile nie nastąpi wypłaszczenie, zahamowanie przyrostu zakażeń – mówił niedawno premier, podaje polsatnews.pl.

Wszyscy z niecierpliwością oczekują decyzji rządu, który do tej pory zapewniał, że nie ma miejsca, ani możliwości, by wprowadzić drugi raz lockdown w Polsce. O piątkową decyzję drżą przede wszystkim przedsiębiorcy. Nie wiadomo czy nasza gospodarka w ogóle udźwignie drugą przymusową kwarantannę. 

ZOBACZ ZDJĘCIE:

MINISTER ZDROWIA
Fot. Jakub Kaminski/East News, Ciechanow, 27.04.2020.

Istnieje ryzyko, że w Polsce zostanie wprowadzony drugi lockdown. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. W polskim lesie pojawiła się „biała zjawa”. Zdjęcia wyjątkowego zwierzaka wzbudzają zachwyt wśród internautów
  2. Nie żyje jeden z najsłynniejszych Polaków. Tysięcy Polaków w żałobie. Odszedł w malowniczym regionie
  3. Piotr: ”Kobiety powinny zarabiać mniej niż faceci. Jak im się nie podoba, niech zajmują się domem i to za darmo”
  4. Zakonnica zabrała głos po decyzji TK ws. aborcji. Podobnego wyznania nikt się nie spodziewał
  5. Nagła i kontrowersyjna decyzja Trzaskowskiego. Dotyczy aborcji w miejskich szpitalach, nikt się nie spodziewał
  6. Plany rządu wyszły na jaw. Możemy się spodziewać drugiego lockdownu?
  7. Zmieniła jeden składnik i świat oszalał na ich punkcie. Najlepsze mielone według Magdy Gessler, zrobisz z dziecinną łatwością

Źródła: polsatnews.pl

 

Poprzedni artykułWidzieliśmy ją w ”Pierwszej miłości” i ”Na sygnale”. Aktorka nie żyje
Następny artykułPolska wprowadzi stan nadzwyczajny? Znamy odpowiedź. Wszystko wskazuje, że decyzja zapadła
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl