Minister zdrowia poinformował na posiedzeniu antykryzysowym Sejmu, jaka jest realna sytuacja epidemii w Polsce. Pojawiły się informacje o kolejnych zakażeniach i ofiarach śmiertelnych z powodu koronawirusa. Łukasz Szumowski wyznaje, że nie jest to nawet koniec początku.

Epidemia w kraju nabiera coraz większych rozmiarów. Wprowadzane są też kolejne ograniczenia i działania prewencyjne. Do Polski trafił już samolot z Chin ze środkami ochronnymi, których brakowało w szpitalach. Wczoraj miały też miejsce kolejne obrady Sejmu dotyczące koronawirusa. Minister zdrowia nie wypowiadał się na posiedzeniu optymistycznie.

Koronawirus w Polsce

Liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa w Polsce wynosi 1221, w tym 14 przypadków śmiertelnych. Najwięcej zakażeń jest w województwie mazowieckim, jak podaje gazeta.pl. Ministerstwo zdrowia stale przypomina o obostrzeniach wprowadzanych w związku z epidemią, a władze decydują się na kolejne ograniczenia w życiu społeczeństwa. Rośnie też obciążenie serwerów do nauki zdalnej, która od wczoraj obowiązuje już każdego ucznia. 

W Sejmie odbyło się posiedzenie odnośnie sytuacji panującej w kraju. Posłowie w związku z epidemią byli rozlokowani w różnych salach. Niektórzy z nich wchodzili do Sejmu w maseczkach ochronnych i rękawiczkach. Poseł Marek Suski z PiS miał na sobie nawet ochronne okulary. To pierwsza taka sytuacja w historii.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski pojawił się w Sejmie bez maski, w przeciwieństwie do większości posłów.

– Ja byłem bez maski i rękawiczek, bo wiem i pamiętam, by nie dotykać rękami do ust, nosa czy oczu. Mam już z tyłu głowy taki zakaz – powiedział przed wejściem do Sejmu, jak podaje gazeta.pl.

  1. Nie żyje zwycięzca „Top Chefa”. Zmarł na koronawirusa, miał 59 lat
  2. Zakażony koronawirusem mężczyzna zdradził pierwsze objawy i rozwój choroby. Bardzo ważne słowa, trzeba wiedzieć
  3. Lekarze zarażali pacjentów, jeden nie żyje, kolejny walczy o życie. Druzgocące doniesienia z polskiego miasta

Minister zdrowia nie wyklucza najgorszego

Minister zdrowia nie wyklucza czarnego scenariusza epidemii z Włoch. Twierdzi, że żaden kraj na świecie nie jest na niego gotowy, jednak nie może zapewnić, że to niemożliwe.

– Parafrazując wypowiedzi historyczne, to nie jest początek końca, to nawet nie jest koniec początku. To jest początek działań, początek naszej walki. Myślę, że dzisiaj znowu będziemy mieli niestety 150, może więcej osób, które zachorują. To są trzycyfrowe wzrosty dzień do dnia – powiedział Łukasz Szumowski, jak podaje gazeta.pl.

Choć decyzje o radykalnych zmianach i ograniczeniach pojawiły się w Polsce stosunkowo szybko, to jednak w dalszym ciągu minister zdrowia uważa, że pierwsze takie działania zostały podjęte o kilka tygodni za późno.

– Jesteśmy 2 -3 tygodnie do tyłu. Przygotowujemy się również na scenariusz znany z Hiszpanii – zaznaczył w porannej rozmowie.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

minister zdrowia
fot. eastnews.pl/Jakub Kaminski

Minister zdrowia realnie odniósł się do panującej sytuacji.

minister zdrowia
fot. pexels.com / Polina Tankilevitch

W Polsce liczba ofiar śmiertelnych wzrosła już do 14, a samych zarażonych koronawirusem osób jest 1163.

Łukasz Szumowski, w przeciwieństwie do innych posłów, pojawił się w Sejmie bez maseczki.
 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Transport chorych seniorów obrzucony kamieniami. Przerażające doniesienia z objętej epidemią Hiszpanii
  2. Nagranie nieba nad Europą sprzed roku i teraz jest niesamowite. Gigantyczna różnica
  3. Czy można jeździć samochodem po mieście w kwarantannie? Odpowiedź będzie zaskoczeniem dla wielu
  4. Przełom w leczeniu koronawirusa. Z 20 pacjentów, 19 zostało wypisanych ze szpitala
  5. Młody chłopak nagrał, jak liże produkty w supermarkecie. Teraz nie jest mu do śmiechu
  6. Zaczął wbijać igłę w skórkę od banana. Genialny trik, po sekundzie na nagraniu widać powalające efekty

źródło: wiadomosci.gazeta.pl

Poprzedni artykułNauczyciel wpadł na świetny pomysł na lekcję online. Nagranie podbija sieć, uczniowie są zachwyceni
Następny artykułW trakcie kwarantanny zabrała dzieci na spacer. Szybko pożałowała, wylądowała w szpitalu i wcale nie przez koronawirusa
Redaktorka Lelum.pl. Absolwentka Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych na Uniwersytecie Warszawskim. Swoje życie postanowiła związać z dziennikarstwem i muzyką. W wolnych chwilach ćwiczy jogę, chodzi na festiwale filmowe i tworzy poezję.