Minister zdrowia Adam Niedzielski gościł we wczorajszym programie Telewizji Polskiej pt. Gość Wiadomości. Wypowiedział się m.in. o obecnej sytuacji pandemicznej w kraju, a także luzowaniu obostrzeń. Szef resortu zdrowia zapowiedział, że restrykcje łagodzone będą stopniowo, a w pierwszej kolejności miałyby wrócić do normalnego funkcjonowania przedszkola i szkoły – nawet w perspektywie kwietnia – słuchamy.

Trzecia fala pandemii koronawirusa nie ustaje, a minister zdrowia podkreśla, że najgorsza sytuacja obecnie panuje w szpitalach. Ostatnie dwa dni były szczególnie niepokojące.

Minister zdrowia o luzowaniu obostrzeń

Minister zdrowia Adam Niedzielski aktywnie wypowiada się w mediach na temat pandemii koronawirusa i jej przebiegu w Polsce i na świecie. Kilka dni temu udzielił wywiadu dla tygodnika Sieci, w którym zdradził, co sądzi na temat czwartej fali pandemii.

We wczorajszym programie Telewizji Polskiej pt. Gość Wiadomości wypowiedział się na temat luzowania obecnych obostrzeń. Stwierdził, że na pewno nie stanie się to z dnia na dzień i wszystko zostanie wprowadzane stopniowo. Wyraził nadzieję, że pierwsze do funkcjonowania powrócą przedszkola i szkoły. Może się to stać jeszcze w tym miesiącu.

– Na pewno nie będzie się to działo z dnia na dzień. Mam nadzieję, że chociażby przedszkola, szkoły, przynajmniej częściowo, to jeszcze nawet w perspektywie kwietnia – mówił Adam Niedzielski.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

 

Podkreślił także, że obecny licznik zachorowań jest wyższy niż jeszcze tydzień temu, jednak wynika to z faktu, iż w zeszłym tygodniu skłonność do przeprowadzania badań była mniejsza. Dwa dni temu przeprowadzono ich 60 tys., co daje liczbę o 20 tys. większą niż przed tygodniem.

Obecna sytuacja pandemiczna w Polsce

We wczorajszym programie TVP Info minister zdrowia otrzymał kilka pytań w sprawie obecnej sytuacji pandemicznej w Polsce, oraz szczycie trzeciej fali pandemii koronawirusa. Jak twierdzi, obecnie najbardziej on odczuwalny jest w szpitalach, gdzie liczba osób hospitalizowanych wzrasta.

– To szpitale są bardzo obciążone, nawet można powiedzieć przeciążone liczbą chorych, osób hospitalizowanych. Według dnia dzisiejszego [12 kwietnia – red.], według stanu na dzień dzisiejszy, mamy 34,5 tysiąca osób hospitalizowanych– mówił szef resortu zdrowia w Gościu Wiadomości.

Niestety sytuacja w dalszym ciągu nie napawa optymizmem, a zdaniem Adama Niedzielskiego znajdujemy się w najtrudniejszym momencie pandemii koronawirusa. W przeciągu ostatnich dwóch dni hospitalizacji wymagało kolejnych 1100 pacjentów.

Już wkrótce rozpocznie się majówka, zatem Polacy zastanawiają się nad jej przebiegiem i obostrzeniami. Na ten temat wypowiedziała się wiceminister rozwoju, pracy i technologii na antenie Radia Zet. Wypowiedź znajdziecie >tutaj<.

Zobacz wideo:

Minister zdrowia wypowiedział się na temat luzowania obostrzeń i obecnej sytuacji pandemicznej w Polsce.

Artykuły polecane przed redakcję Lelum: 

Źródło: wiadomosci.radiozet.pl

Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl