Minister zdrowia podczas rozmowy w radiu RMF FM przekazał ważną wiadomość, dotyczącą noszenia maseczek. Adam Niedzielski został zapytany o to, jak długo pozostanie z nami obowiązek noszenia maseczek w pomieszczeniach zamkniętych –Rekomenduję, by do końca wakacji nie znosić obowiązku noszenia maseczek w przestrzeniach zamkniętych

Minister zdrowia jasno wypowiedział się na temat noszenia maseczek. Zdaniem Adama Niedzielskiego najbezpieczniej byłoby nie znosić obowiązku zakrywania ust oraz nosa w pomieszczeniach zamkniętych aż do końca wakacji. 

Adam Niedzielski o maseczkach

Adam Niedzielski był pytany dziś w RMF FM o to, jak długo będziemy nosić maseczki: 

Chciałbym zwrócić uwagę, że w Polsce restrykcje są bardzo liberalne. Może z naszego punktu widzenia wydaje się niedogodne, że musimy nosić maseczki, poruszając się w publicznych przestrzeniach zamkniętych, ale proszę mi wierzyć, w Europie […] np. w Portugalii czy Hiszpanii jest też duży rygor również na zewnątrz – podkreslił szer resortu zdrowia. 

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

 

Adam Niedzielski był również dopytywany o to kiedy będzie można pójść do kina czy kościoła bez maseczki. Minister zdrowia odpowiedział wówczas, że zaleca, aby obowiązek noszenia maseczek w pomieszczeniach pozostał z nami do końca wakacji:

– Uważam, że ten standard powinien obowiązywać – powiedział w RMF FM. 

Przypominamy, że zakrywanie ust i nosa obowiązuje nas obecnie w pomieszczeniach zamkniętych przestrzeni publicznej, między innymi w sklepach, galeriach handlowych, kościołach, a także w komunikacji miejskiej. 

Maseczki nie są obowiązkowe w przestrzeniach otwartych. Wygląda jednak na to, że pozostaną z nami jeszcze przez jakiś czas, a na ostateczne pożegnanie z nimi będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. 

Zobacz zdjęcie: 

 

Zobacz artykuły polecane przez Redakcję Lelum: 

Źródło: rmf.fm, polsatnews.pl 

 

Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka krajoznawstwa i turystyki kulturowej na KUL. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: borynadrianna9@gmail.com.