Ministerstwo Obrony Narodowej podczas spotkania z Andrzejem Dudą, resortem zdrowia i przedstawicielami rządu podjęło bardzo ważną decyzję. Niestety, wydarzenie, które przyszło już do tradycji, zostaje odwołane. Zagrożone może zostać zdrowie i życie uczestników.

Ministerstwo Zdrowia stanowczo odradziło, by organizować jakiekolwiek wydarzenia przyciągające tłumy. Z tego powodu MON zdecydował się odwołać wielkie i bardzo ważne wydarzenie dla wszystkich Polaków.

Ministerstwo Obrony Narodowej wydało oświadczenie

We wtorek, 4 sierpnia, wieczorem, MON oficjalnie już odwołał defiladę wojskową, która rok rocznie odbywa się w Warszawie 15 sierpnia z okazji Dnia Wojska Polskiego. Wydarzenie od wielu lat przyciąga tłumy obywateli, to jedyna taka okazja, by przyjrzeć się polskiej artylerii z bliska i zobaczyć piękne widowisko przygotowane przez wojsko.

-Ministerstwo Obrony Narodowej podjęło decyzję o odwołaniu tegorocznej defilady wojskowej z okazji setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej […] Służby sanitarne nie rekomendowały organizacji tego wydarzenia. Defilady każdego roku przyciągają około 200 tysięcy osób. Tak wielkie zgromadzenia mogą zwiększać ryzyko zakażeń koronawirusem- czytamy w oświadczeniu. 

  1. Wkrótce rozdzwonią się telefony Polaków. Mogą mieć nie tylko twój numer, ale też wszystkie inne dane
  2. Jacek Kurski w centrum ogromnej afery. Zadziwiające doniesienia mediów, jak się wytłumaczą?

Setna rocznica Bitwy Warszawskiej bez obchodów?

-Pozostałe przygotowywane przez MON uroczystości związane z obchodami setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej odbędą się zgodnie z planem. Defilada zostanie przeprowadzona w innym terminie, który pozwoli na zachowanie pełnego bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom – informuje resort.

Na razie nie podano terminu odbycia się defilady. Wszystkie kraje odwołały tego typu wydarzenia, wyjątkiem jest Rosja i Białoruś. MON przypomina, że trakcie obchodów odbywających się 15 sierpnia należy zachować wszystkie zasady reżimu sanitarnego. Sytuacja w Polsce związana z ilością zachorowań coraz bardziej się pogarsza. Ministerstwo zdrowia planuje wprowadzenie większej kontroli przestrzegania zasad bezpieczeństwa. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ministerstwo
Fot. Jan Bielecki/East News

Jeszcze tydzień temu Mariusz Błaszczak, Minister Obrony Narodowej mówił, że defilada odbędzie się zgodnie z zasadami bezpieczeństwa. Sytuacja w Polsce jednak diametralnie się zmieniła.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Rząd podjął nagłą decyzję, wprowadzono zakaz. Zbyt duże niebezpieczeństwo
  2. Nowe informacje o powrocie do szkół. Wygadał się rzecznik GIS
  3. Agnieszka Chylińska nie mogła dłużej milczeć. Gwiazda nagrała oficjalne oświadczenie
  4. Nowe informacje o Joannie z ”Królowych życia”. Wiadomo, co z jej udziałem w programie
  5. GIS w trybie pilnym wycofuje z Biedronki uwielbiany przez Polaków produkt. Zwróć go natychmiast, może wywołać listeriozę

źródło: polsatnews.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

 

Poprzedni artykułBokser znalazł patent na niemowlaka. Pies robi jedną rzecz koło dziecka, wszystko nagrano
Następny artykułWszyscy mieli nadzieję do samego końca. Niestety, nie żyje, ogromna strata dla kraju
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl