Ministerstwo podało pilny komunikat. Jak przekazuje RadioZet.pl, Dariusz Piontkowski poinformował o ogromnych zmianach w oświacie, które już niebawem czekają sporą grupę uczniów. Nie wszyscy będą zadowoleni. Dyrektorzy szkół ujawnili całą prawdę i jak się okazuje, nie było innej możliwości. Ostateczne decyzja w sprawie już zapadała.

Ministerstwo Edukacji Narodowej wprowadziło ogromne zmiany dotyczące uczniów. Jak się okazuje, w przyszłym roku egzamin ósmoklasisty zostanie przesunięty. Zdaniem Dariusza Piontkowskiego, są ku temu poważne powody.

Ministerstwo Edukacji Narodowej. Pilny komunikat

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Warszawie, minister edukacji przekazał ważne informacje. Jak się okazuje, w przyszłym roku na uczniów szkół podstawowych czekają ogromny zmiany. Ministerstwo wyznaczyło nowy termin egzaminu ósmoklasisty. 

– W kolejnym roku szkolnym przesuniemy, przynajmniej na razie, egzamin ósmoklasisty. On dotąd, zgodnie z regułami, odbywał się w końcu kwietnia – powiedział Dariusz Piontkowski. Kiedy w przyszłym roku odbędzie się test?

  1. Milioner pogrążony w żałobie, nic nie dało się zrobić. Rodzinna tragedia wstrząsnęła światem
  2. Cała Biedronka musiała zostać zamknięta. Trudna sytuacja pracowników

Egzamin Ósmoklasisty. Nowy termin

Jak poinformowało ministerstwo, w kolejnym roku szkolnym egzamin ósmoklasisty odbędzie się nie w kwietniu, a w maju. Dlaczego? Zdaniem Dariusza Piontkowiskiego są ku temu poważne powody.

– Dyrektorzy szkół podstawowych wyraźnie wskazywali jednak, że tak wczesny termin przeprowadzania egzaminu demobilizuje ósmoklasistów i oni w końcowym etapie roku szkolnego są mniej zmobilizowani, mniej przykładali się do nauki – wyjaśnił Dariusz Piontkowski.

Natomiast na jutro została zapowiedziana konferencja, podczas której minister i Zastępca Głównego Inspektora Sanitarnego poruszą temat zasad bezpieczeństwa przed powrotem dzieci do szkół i placówek oświatowych.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

 ZOBACZ TEŻ:

  1. TVP przekazało tragiczne informacje. Ciężko uwierzyć, że nie żyje
  2. Tragiczna wiadomość sprzed kilku godzin. Jego filmy kochali wszyscy, nie żyje legenda
  3. Pamiętacie Peggy ze ”Świata według Bundych”? Niesamowite, jak dziś wygląda
  4. Juror ”Mam talent” złamał kręgosłup. Przewrócił się na rowerze
  5. Niestety, potwierdzono smutne wieści z Wielkopolski. Chodzi o pracowników Biedronki, ważny komunikat sieci

źródło: RadioZet.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko pyszny i prosty przepis na przepyszny posiłek!

 

Poprzedni artykułAndrzej Duda popełnił ogromny błąd. Nie miał pojęcia, że jest obserwowany?
Następny artykułBeata Pawlikowska została zgwałcona w Londynie. Porażające fakty tragedii
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.