Ministerstwo Spraw Zagranicznych wystosowało pilny apel do wszystkich Polaków. Sprawa jest bardzo poważna. Resort ostrzega przed pochopnymi wyborami, okazuje się, że mogą nas czekać olbrzymie problemy, jeśli zdecydujemy się przekroczyć granicę naszego kraju. 

Ministerstwo Spraw Zagranicznych wystosowało apel do wszystkich Polaków tuż po konsultacji z Głównym Inspektoratem Sanitarnym. Resort ostrzega przed wyjazdami za granicę, okazuje się, że powrót może być bardzo problematyczny. Wszystko przez błyskawiczny wzrost zachorowań.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych apel

MSZ prosi, by Polacy unikali wyjazdów za granicę, które nie są konieczne. Sytuacja epidemiczna pogarsza się nie tylko w Polsce, ale także na całym świecie. Resort ostrzega, że wyjeżdżając można mieć problem z powrotem do kraju, wynikający ze wstrzymania lotów, lub konieczności udania się na samoizolację.

Wiceminister spraw zagranicznych Piotr Wawrzyk w rozmowie z rmf24.pl powiedział:

-Jak wszyscy wiemy, pogarsza się sytuacja epidemiologiczna w wielu krajach, ten trend się utrzymuje już od kilku tygodni, w związku z tym stopniowo wprowadzaliśmy różne poziomy ostrzeżeń dla poszczególnych krajów – wyjaśnia Wawrzyk i dodaje:

-Jednak w związku z tym, że w ostatnich dniach ta intensywność pandemii przyspieszyła, zdecydowaliśmy o wprowadzeniu globalnego trzeciego poziomu ostrzeżenia, czyli nie podróżuj wtedy, kiedy nie jest to konieczne. 

  1. Pilne: Episkopat apeluje do wiernych. Chodzi o niedzielne msze święte, niestety, już wszystko jasne
  2. Nie żyje aktorka serialu uwielbianego przez Polaków. Mąż przekazał druzgocące informacje
  3. Nowe zasady w L4. Nadchodzi wielka rewolucja w zwolnieniach lekarskich, Polacy będą wniebowzięci

Podróże a koronawirus

Na świecie, ale także w naszym kraju obserwujemy nagły wzrost zachorowań na COVID-19. Sytuacja epidemiczna jest na tyle poważna, że kolejne państwa decydują się na wprowadzenie godziny policyjnej, uznając restrykcję jako konieczną do zatrzymania drugiej fali zachorowań. Resort spraw zagranicznych zaznacza, że nie wiadomo jakie decyzje podejmą państwa w kwestii lotów bądź zamknięcia granic.

-Teraz też się ten problem może pojawić, na razie go nie ma, ale nie wiemy, jak się będzie sytuacja rozwijała dalej w perspektywie na przykład dwóch tygodni. Dlatego prosimy, aby nasi rodacy uwzględnili to decydując się ewentualnie na wyjazd za granicę – wyjaśnił Wiceminister Spraw Zagranicznych, jak podaje wydarzenia.interia.pl. 

Z tego powodu podróże lepiej jest odłożyć na moment, w którym sytuacja na świecie ulegnie poprawie. Póki co decyzje rządzących zapadają bardzo szybko i tak też zmienia się nasza rzeczywistość. Planowanie wyjazdu w takiej sytuacji wiąże się z dużym ryzykiem.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

⚠️Po konsultacjach z @GIS_gov, w związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną na ???? spowodowaną dynamicznym wzrostem liczby zakażeń i zachorowań wywołanych wirusem SARS-CoV-2, MSZ apeluje o unikanie podróży zagranicznych, które nie są konieczne.

????https://t.co/q5Stofjdpr pic.twitter.com/brtFiikBsF

— Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP ???????? (@MSZ_RP) October 15, 2020

 ZOBACZ TEŻ:

  1. 2-latka straciła rękę przez dzikie zwierzę babci. Szczegóły przyprawiają o mdłości
  2. Dramatyczne wieści z WHO. Trwa walka z czasem. Cały świat wrócił do punktu wyjścia, nie jest dobrze
  3. Rzeczy z pokoju ich córki zaczęły nagle znikać. Zainstalowali kamerę, na widok scen z wideo przeżyli wstrząs
  4. Już od jutra zamknięte baseny, siłownie i aquaparki. Nowe obostrzenia wchodzą w życie
  5. Dominika Gwit rozpaliła internet do czerwoności. W sieci pojawiło się jej zdjęcie z sypialni, co za ciało
  6. „Taniec z gwiazdami”: decyzja w sprawie Sylwestra Wilka zdumiała fanów. Wiemy, z czym zmierzy się dziś na parkiecie

źródło: wiadomosci.radiozet.pl, rmf24.pl, wydarzenia.interia.pl 

 

Poprzedni artykułNowe wytyczne na Święta Bożego Narodzenia. Zostało 70 dni
Następny artykułTrwała stylizacja włosów z Blow Dry Primer od Davines
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl