Ministerstwo pilnie apeluje do Polaków, dotyczy to ogromnej części z nich. Już od jutra (19 września) będą obowiązywały dodatkowe obostrzenia. Wiemy, gdzie zapanują nowe rygory związane z epidemią. Niektórzy będą bardzo niezadowoleni, każdy będzie musiał się dostosować.

Ministerstwo podczas konferencji prasowej powiadomiło o nowych obostrzeniach dla Polaków. Mają one zostać wprowadzone z powodu złej sytuacji epidemiologicznej, w niektórych regionach Polski.

Ministerstwo wprowadza dodatkowe obostrzenia

Podczas konferencji prasowej Ministerstwa Zdrowia (MZ), wiceszef resoru Waldemar Kraska przekazał do informacji publicznej bardzo ważne wiadomości. Poinformował, że 11 nowych powiatów zostanie objętych dodatkowymi obostrzeniami w związku z pandemią COVID-19. Trzy z nich trafiły do strefy „czerwonej”, a osiem — do „żółtej”.

— W ubiegłym tygodniu było tych powiatów tylko trzy i to w kategorii żółtej, mamy już tych powiatów jedenaście. Więc ciągle apelujemy o to, żebyśmy przestrzegali obowiązku noszenia maseczek tam, gdzie jest taki rygor, także dystansu i oczywiście środków dezynfekujących — powiedział polityk.

  1. Tragiczna wiadomość z ostatniej chwili, nie żyje uwielbiany aktor. Miał tylko 36 lat
  2. Bliscy bardzo boją się o Tomasza Komendę, przeżywa kolejny dramat. Chce podjąć jednoznaczną decyzję ws. oszczerstw
  3. Wyciekły okropne, prywatne wiadomości Jarosława Jakimowicza. Nie wytrzymał, odpowiedział bez hamulców

Gdzie będą obowiązywały dodatkowe obostrzenia?

Jak podaje portal money.pl, dodatkowe, najbardziej rygorystyczne obostrzenia będą obowiązywać w powiatach strefy czerwonej: bytowskim, kluczborskim i milickim, nieco łagodniejsze w strefie żółtej, czyli na terenie powiatów: tatrzańskiego, gostyńskiego, nowotarskiego, aleksandrowskiego, głubczyckiego, myślenickiego, kieleckiego i kartuskiego.

Na liście tzw. alertów, czyli powiatów, które mogą trafić do strefy żółtej bądź czerwonej w przyszłym tygodniu z powodu złej sytuacji epidemiologicznej znalazły się takie powiaty jak: augustowski, olkuski, trzebnicki, opolski, ostrowski i tucholski.

MZ cały czas ponawia swoje apele o to, żeby przestrzegać podstawowych i zalecanych zasad bezpieczeństwa, takich jak zakrywanie ust i nosa, częste mycie rąk oraz zachowanie odstępu od innych osób. W innym przypadku zakażeń może ciągle przybywać, aż sytuacja stanie się naprawdę dramatyczna. Resort wprowadza kolejne reformy, które mają ułatwić nam życie w tych ciężkich i trudnych czasach.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

ministerstwo
Fot. Mika Baumeister, Pexels

Wiceminister zdrowia przekazał informacje o powiatach objętych dodatkowymi obostrzeniami.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Tomasz Komenda bezdusznie wykorzystany. Z bólem ujawnił, co mu zrobiono po wyjściu z więzienia
  2. Fatalne wiadomości z Chin. Doszło do wycieku w fabryce, tysiące osób zakażonych, nie chodzi o koronawirusa
  3. Justyna Żyła w centrum wielkiej akcji. Musiała natychmiast interweniować, pomogła małemu dziecku
  4. Emerytka myślała, że w ziemi leżą ziemniaki. Kiedy odkryła wstrząsającą prawdę, zamarła
  5. Lincz w polskiej wsi, wszyscy mieszkańcy pod domem mężczyzny. Doszło do dantejskich scen, ludzie oszaleli
  6. Jak żadna inna daje energię na kilka godzin i jest niesamowicie zdrowa. Kawę z olejem pija nawet Anna Lewandowska

Źródło: money.pl

 

Poprzedni artykułSportowe propozycje Just Unique – bądź przygotowana na powrót do formy!
Następny artykułCała Polska płacze, wspaniały polski sportowiec nie żyje. Miał tylko 49 lat
Natalia Andrejuk - redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Doprowadziła ją tutaj chęć rozwoju i ciągłej nauki. Interesuje się literaturą, polityką oraz twórczością Taco Hemingwaya. W wolnym czasie- wielka fanka gier komputerowych, szczególne tych online.