Ministerstwo Spraw Zagranicznych wystosowało pilny apel dla wszystkich Polaków. Podjęto nagłą decyzję na bazie pojawiających się wciąż niepokojących danych. W związku z tym Polacy powinni dostosować się do nowych zaleceń. Sytuacja zrobiła się bardzo poważna.

Mimo że decyzja nie ma formy obowiązku, ministerstwo wystosowało ważne zalecenie. Lepiej się do niego dostosować. Wciąż niepokoją nowe dane. 

Ministerstwo Spraw Zagranicznych ostrzega

Nowe ostrzeżenie wystosowano w związku z błyskawicznym wzrostem zachorowań w kraju, który jest najczęściej wybieranym kierunkiem na wakacje wśród Polaków. Mowa o malowniczej Chorwacji, do której nasi obywatele wybierają się na wypoczynek od wielu lat.

Zazwyczaj Polacy wybierają się na wakacje autem, autostradą, licząc, że taka podróż ograniczy możliwość zarażenia. Tymczasem mimo reżimu sanitarnego, intensywny napływ turystów spowodował wzrost zakażeń. Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaapelowało na swoim profilu na Twitterze.

-MSZ RP odradza podróże do Republiki Chorwacji, które nie są konieczne z uwagi na bardzo dużą liczbę nowych zarażeń na #COVID19. 

  1. Koniec wątpliwości, wiceminister zdrowia przekazał ważną wiadomość. Wielu Polaków odetchnie z ulgą
  2. Media donoszą. Już niedługo mogą się pojawić nowe ograniczenia

Fatalna sytuacja w Chorwacji

Na stronie rządowej MSZ poinformowało, jak wygląda sytuacja w Chorwacji:

Wprowadzono ograniczenie godzin pracy obiektów gastronomicznych i rozrywkowych – wszystkie mają obowiązek zamknięcia najpóźniej o północy – podaje MSZ w informacji dla podróżnych.

-Ponadto obiekty gastronomiczne i rozrywkowe mogą prowadzić obsługę klienta wyłącznie na wolnym powietrzu (w ogródkach i na tarasach obiektów) – informuje MSZ.

Sztab Kryzysowy Chorwacji podejmuje wprowadzenie w życie kolejnych obostrzeń. MSZ prosi, by się do nich dostosować:

Apelujemy o stosowanie się do zaleceń Sztabu Kryzysowego Obrony Cywilnej Republiki Chorwacji i unikanie miejsc szczególnie zatłoczonych – również tych na świeżym powietrzu, np. na plażach oraz w lokalach gastronomicznych.

Jest to kolejny kraj, który pod wpływem napływu turystów jest zmuszony do zastosowania rygorystycznych obostrzeń. Jeden z najczęściej wybieranych wprowadził nawet obowiązek posiadania aktualnego testu na zakażenie koronawirusem.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nagła decyzja w sprawie maseczek. Właśnie zmieniły się wytyczne
  2. Michał Olszański ujawnia zatrważającą prawdę o swoich zwolnieniach z TVP i Trójki. „Zakazali mi emisji wywiadu z drag queen”
  3. Michał Olszański zwolniony z TVP po 21 latach. Nawet nie mógł pożegnać się z widzami
  4. Była żona wyśmiała Krzysztofa Ibisza. Anna Nowak-Ibisz nie zostawiła suchej nitki
  5. Rodzice, uważajcie na swoje dzieci. Polskę właśnie obiegła wstrząsająca wiadomość
  6. Niesamowite nowości na półkach w Biedronce. Koniecznie zwróć na nie uwagę, wielka uczta gwarantowana

Źródło: polsatnews.pl

Poprzedni artykułTragiczna wiadomość. Nie żyje Halina Kozioł
Następny artykułSyn Jarosława Jakimowicza jest już dorosły. Jest zupełnie inny, niż jego ojciec. Wiele ich dzieli
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl