Ministerstwo edukacji przekazało pilną wiadomość. Komunikat dotyczy wszystkich szkół. Resort zapowiada, co takiego wydarzy się w placówkach edukacyjnych już 10 listopada o godzinie 11:11. Trwają przygotowania, ponieważ pozostał tylko niecały tydzień. O wszystkim poinformowano za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Ministerstwo edukacji ma dla wszystkich szkół ważny komunikat. Wszystko będzie miało miejsce już za 6 dni, 10 listopada o godzinie 11:11.

Ministerstwo edukacji ma pilny komunikat

Na oficjalnym Twitterze resortu edukacji narodowej pojawił się istotny wpis. MEN zaprasza wszystkie szkoły do wzięcia udziału w wyjątkowej akcji.

Jak się okazuje nawet światowa pandemia nie jest w stanie zepsuć okazji do wspólnego świętowania kolejnej rocznicy niepodległości Polski. W tym roku obchody odbędą się również zdalnie.

– Zapraszamy szkoły, przedszkola i placówki oświatowe, w tym polonijne do udziału w akcji „Szkoła do hymnu” i odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego we wtorek, 10 listopada o 11:11. W tym roku proponujemy śpiewanie w małych grupach lub on-line – napisano w mediach społecznościowych.

Ze względu na obowiązujący stan epidemiologiczny organizatorzy akcji zachęcają uczniów oraz nauczycieli, aby ci, którzy będą tego dnia w szkole, odśpiewali wspólnie hymn Polski w danej klasie lub grupie. W poprzednich latach robiło się to z udziałem całej szkoły.

  1. Nieoficjalna informacja. Godzina policyjna między 22-5 zostaje wprowadzona w kolejnym kraju
  2. Już nie ma odwrotu. Premier właśnie nałożył na Polaków nowe, poważne obostrzenia
  3. Dramat Jarosława Kulczyckiego. Wspomina śmierć 19-letniego syna

Akcja „Szkoła do hymnu”

„Szkoła do hymnu” to kontynuacja podobnych akcji, które były zainicjowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w ubiegłych latach (2018 i 2019). Resort oświaty przekazał, że wydarzenia cieszyły się ogromną popularnością oraz zainteresowaniem wśród społeczności szkolnych.

MEN podało, że w ubiegłym roku do wspólnego śpiewania hymnu o symbolicznej godzinie 11:11 przystąpiło w sumie 4 121 529 uczniów oraz 405 399 nauczycieli w całej Polsce. Łącznie swój udział w akcji zgłosiło 20 475 szkół z całego kraju oraz ponad 100 placówek Polonii z całego świata.

Z kolei w 2018 roku podobna akcja odbyła się pod innym hasłem, które brzmiało wtedy „Rekord dla Niepodległej”. W akcji uczestniczyło blisko 5 mln uczniów (4 867 937) i prawie 480 tys. nauczycieli (475 235) w 24 439 przedszkolach, szkołach i placówkach.

Ministerstwo edukacji zwraca też uwagę na fakt, że aby wziąć udział w akcji, dyrektor szkoły/przedszkola/placówki oświatowej lub inna uprawniona przez niego osoba wypełnia ankietę zgłoszeniową.

Można ją znaleźć w Strefie dla zalogowanych w Systemie Informacji Oświatowej (w zakładce „Ankieta”). Na zgłoszenia MEN czeka do 9 listopada do godz. 23:59.

Na oficjalnej rządowej stronie gov.pl można również znaleźć plik z ulotką na tę okazję. Broszura informuje m.in. o najczęstszych błędach popełnianych przy wykonywaniu Mazurka Dąbrowskiego. Koniecznie sprawdźcie, może też je popełniacie?

ZOBACZ ZDJĘCIE:

 Ministerstwo edukacji przekazało komunikat.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Jeden objaw wystarczy, by wykryć COVID-19. Opracowano przełomową metodę dotyczącą koronawirusa
  2. Najpiękniejsza wieś w całej Polsce. Jest niesamowita, warto ją odwiedzić
  3. Siostra Anny Przybylskiej odwiedziła grób aktorki. Padły bardzo przykre słowa, łzy napływają do oczu
  4. Wielka wpadka MZ. Myśleli, że nikt się nie dowie, błyskawicznie wszystko usunęli
  5. Mateusz Morawiecki nie wytrzymał. Padły mocne słowa do Polaków
  6. Tak wyraża się Marta Manowska. Niebywałe słowa do Polaków
  7. Katarzyna Dowbor pokazała banalnie proste i pyszne danie z ziemniaków. Na sam widok cieknie ślinka

Źródło: twitter.com, gov.pl

 

Poprzedni artykułTo już pewne. Rząd dziś ogłosi nowe obostrzenia. Kolejne restrykcje dla obywateli
Następny artykułMinisterstwo wprowadza wyjątek. Chodzi o korzystanie z siłowni i basenów
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl