Ministerstwo Edukacji Narodowej właśnie wydało kluczowy komunikat, na który od kilku dni czekało tysiące Polaków. Wiadomości sprzed chwili dotyczą szczegółów kolejnych kroków, których podjęcie zapowiedział premier Mateusz Morawiecki. Wiadomo już komu i na co będzie przysługiwało jedno z przewidzianych dofinansowań. Jak się okazuje, warunek trzeba spełnić do 7 grudnia.

Epidemia koronawirusa w Polsce i wprowadzone w związku z nią obostrzenia dotknęły niemal wszystkich Polaków. By odpowiedzieć na potrzeby poszczególnych branż, rząd zdecydował się uruchomić specjalne programy, a o jednym z nich poinformował ostatnio premier Mateusz Morawiecki. Wiadomo już, jaką pomoc państwo przewidziało dla nauczycieli. 

Koronawirus w Polsce: zamknięcie szkół

Od 8 listopada 2020 decyzją rządu na naukę zdalną mieli przejść uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych, wszystkich klas szkół ponadpodstawowych, słuchacze placówek kształcenia ustawicznego oraz uczniowie centrów kształcenia zawodowego. Podczas ostatniej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki przekazał kluczowe zmiany we wcześniej ogłoszonych obostrzeniach.

Tym samym od 9 do 29 listopada na naukę zdalną przechodzą również uczniowie klas I-III szkoły podstawowej. Przy czym przedszkola wciąż będą funkcjonowały bez zmian. Oznacza to, że na ogromne zmiany muszą przygotować się nie tylko rodzice, ale również nauczyciele, dla których jak przekazano, przygotowano bon 500 plus. Ministerstwo Edukacji Narodowej właśnie przekazało szczegóły w sprawie. 

 1. Godzina policyjna 22-5, żołnierze na ulicach, zamknięte szkoły. Restrykcje dla Europejek i Europejczyków
 2. Dziś ruszyły masowe kontrole Polaków, akcja na cały kraj. Konsekwencje mogą być poważne
 3. Mariusz Czajka o Maryli Rodowicz: „Mieszka w pałacu, chodzi z drogimi torebkami i mówi, że nie ma pieniędzy”

Ministerstwo Edukacji Narodowej: 500 plus dla nauczycieli

Podczas konferencji prasowej 4 listopada premier Mateusz Morawiecki zapowiedział rządowe wsparcie dla nauczycieli. Jak przekazano, bon w wysokości 500 zł miał zostać przeznaczony na zakup akcesoriów i sprzętu elektronicznego pomagającego w prowadzeniu lekcji zdalnych.

Dziś Ministerstwo Edukacji Narodowej przekazało szczegóły dotyczące refundacji. Na co nauczyciele będą mogli przeznaczyć bon 500 plus?

Bon 500 plus nauczyciele będą mogli przeznaczyć na:

 • komputer,
 • kamerę internetową,
 • mikrofon,
 • urządzenie wielofunkcyjne,
 • zestaw słuchawkowy,
 • internet,
 • tablet graficzny.

Dodatkowo jak przekazało Ministerstwo Edukacji Narodowej w swoim najnowszym komunikacie skierowanym do nauczycieli, refundacja obejmuje sprzęt zakupiony między 1 września a 7 grudnia 2020 roku. Aby skorzystać z refundacji, trzeba złożyć wniosek, przy którym należy przedłożyć imienny dowód zakupu.

Jak przekazała w rozmowie z Rzeczpospolitą rzeczniczka prasowana Ministerstwa Edukacji Narodowej, środki z rządkowego programu wsparcia mają trafić do nauczycieli już w grudniu.

Zakładamy, że zwrot poniesionych nakładów finansowych nastąpi najdalej w grudniu. Naszym zamierzeniem jest również to, aby poniesione przez nauczycieli koszty przyczyniły się do podniesienia jakości kształcenia na odległość – powiedziała Anna Ostrowska.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Ministerstwo Edukacji Narodowej przekazało szczegóły dotyczące rządowego programu wsparcia dla nauczycieli.

ZOBACZ TEŻ:

 1. Pamiętacie siostrę Genowefę Basen? Wiemy co słychać u gwiazdy serialu „Daleko od noszy”
 2. Odliczane są już tylko godziny do nowych ograniczeń w przemieszczaniu. Z dnia na dzień sytuacja jest coraz trudniejsza. Będą wielkie kłopoty dla wszystkich podróżnych
 3. Całkowity zakaz dla mieszkanek i mieszkańców Warszawy. Rafał Trzaskowski właśnie wydał komunikat
 4. Godzina policyjna 22-5, żołnierze na ulicach, zamknięte szkoły. Restrykcje dla Europejek i Europejczyków
 5. Maciej Maleńczuk o kobietach: ”Mija 26 i staje się z niej nieznośna baba”. 59-latek pochwalił się swoimi ”przygodami”
 6. Rodzice mogą być spokojni. Decyzja ws pieniędzy z KRUS już zapadła
 7. Sok z ogórków kiszonych w ciągu 7 dni uporał się z bardzo wstydliwym problemem. Cierpi na niego 25% ludzkości

źródło: Twitter, gov.pl, Rzeczpospolita

 

Poprzedni artykułMarietta z Hotelu Paradise zoperowana sobie nos i odessała tłuszcz. Pokazała efekt po „Wielkie WOW”
Następny artykułOd jutra zamknięte sklepy, kina i hotele. To nie jedyne zmiany, które wchodzą w życie od 7 listopada
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.