Ministerstwo Edukacji podjęło decyzję o zmianie terminów rekrutacji do szkół. Epidemia koronawirusa wymusiła przesunięcie egzaminów końcowych, dlatego też konieczne jest ustanowienie nowych terminów rekrutacji. Oprócz tego, że nabór odbędzie się w innym, niż pierwotnie planowano czasie, to zrezygnowano z rekrutacji uzupełniającej, na którą po prostu zabraknie już czasu. 

Uczniowie nie będą zadowoleni, ale podczas tegorocznej rekrutacji nie będzie drugich szans. W tym roku Ministerstwo Edukacji rezygnuje z przeprowadzania naborów uzupełniających. Wszystko przez epidemię koronawirusa, która niestety pokrzyżowała wszystkim plany. 

Ministerstwo Edukacji zmienia terminy rekrutacji

Ministerstwo Edukacji Narodowej w piątek, 8 maja skierowało rozporządzenie, które zawiera proponowane terminy rekrutacji do szkół na rok 2020/2021. Odpowiedź powinna pojawić się do 13 maja. W rozporządzeniu zaproponowano, aby wnioski i wszelkie dokumenty były dostarczane do szkół od 15 czerwca do 4 sierpnia 2020. 

W związku z tym dopiero 12 sierpnia pojawią się wyniki rekrutacji i zostaną ogłoszone listy zakwalifikowanych kandydatów. Osoby, które zdecydują się na edukację w wybranej szkole, będą musiały do 18 sierpnia dostarczyć pozostałe niezbędne dokumenty. 

  1. Wcześniejszy wiek emerytalny? Prezydent wprowadzi ogromne zmiany nie tylko dla seniorów
  2. Ministerstwo Zdrowia przekazało informacje ws. wakacji. Wielu Polaków będzie załamanych
  3. Porównaliśmy ceny truskawek z poprzednim rokiem. Różnica sprawi, że złapiecie się za głowy

Nie będzie rekrutacji uzupełniającej 

W tym roku Ministerstwo Edukacji zrezygnowało z rekrutacji uzupełniającej, która w obecnych okolicznościach jest niemożliwa do zrealizowania. 

– Jest to podyktowane brakiem możliwości przeprowadzenia tego postępowania z zachowaniem terminu ustawowego, to jest do końca sierpnia roku poprzedzającego rok szkolny, na który jest przeprowadzane postępowanie rekrutacyjne – tłumaczy Ministerstwo Edukacji, jak podaje tvn24.pl. 

Jak podaje TVN24, uczniowie szkół ponadpodstawowych, którzy nie dostaną się do żadnej placówki, zostaną oddelegowani do szkoły wybranej przez samorząd, a o przyjęciu zadecyduje dyrekcja placówki.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Ministerstwo Edukacji
Screen z youtube.com/Ministerstwo Edukacji Narodowej

Ministerstwo Edukacji wprowadza zmiany w terminach rekrutacji. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Kandydat na prezydenta Polski został zatrzymany przez policję
  2. Padł termin ws. zagranicznych lotów. Ogromna nadzieja dla wielu Polaków
  3. Czy podczas jazdy samochodem trzeba mieć maseczkę? Odpowiedź może zaskoczyć wielu kierowców
  4. To już 12 dzień poszukiwań Kacperka. Policja opublikowała nagranie z poszukiwań, do akcji dołączyły drony
  5. Kobieta nie mogła nigdzie znaleźć swojego boksera. Weszła do pokoju dziecka i zaniemówiła
  6. Czy obostrzenia mogą niebawem powrócić? Łukasz Szumowski przekazał mało pocieszające wieści

Źródło: tvn24.pl

Poprzedni artykułKatarzyna Glinka urodziła. Jest zdjęcie, znamy płeć i imię dziecka
Następny artykułAnna Głogowska pokazała córkę. To owoc miłości z Piotrem Gąsowskim, Julia jest już nastolatką
Redaktorka w Lelum.pl z wielką pasją do pisania. Ogromna fanka włoskiej kultury, języka i kuchni. Uwielbia spędzać czas na łonie natury, poznawać nowe miejsca i podróżować. W wolnych chwilach eksperymentuje w kuchni, uprawia sport i czyta książki.