Ministerstwo edukacji zostało zmuszone do wydania specjalnego oświadczenia. Pilny komunikat dotyczy zamknięcia szkół od 20 października, o którym można przeczytać w Internecie już od jakiegoś czasu. W końcu jest oficjalna decyzja MEN. Wielu Polaków może być zdziwionych, z pewnością nie tego się spodziewali.

Ministerstwo edukacji nie miało wyjścia, musiało oficjalnie odnieść się do całej sprawy. Chodzi o niepokojącą informację dotyczącą całkowitego zamknięcia placówek oświaty od 20 października, którą, jak informuje portal tvn24.pl, można było zobaczyć w sieci od środy.

Ministerstwo edukacji wydało pilne oświadczenie

Ministerstwo Edukacji Narodowej (MEN) podało, że grafika imitująca wpis resortu, która od wczoraj krąży po sieci i informuje o zamknięciu szkół od 20 października to fake news, nieprawda. MEN wydało oświadczenie w tej sprawie. Niektórzy internauci nie kryją swojego zdziwienia całą tą sprawą.

— Dementujemy! Nie ma decyzji, aby od 20 października zawiesić wszystkie zajęcia stacjonarne w szkołach. Blisko 99 proc. szkół i placówek w Polsce pracuje stacjonarnie. Tylko w około 1 proc. prowadzone jest nauczanie zdalne lub mieszane. Ta grafika to fake news — napisał resort na Twitterze.

  1. Już jutro tłumy ruszą do Pepco. Aż 5 hitowych produktów w cenach, które zachęcają jeszcze bardziej
  2. „Totalne remonty Szelągowskiej” jest jednak totalną klapą? Internauci widzą zbyt dużo podobieństw do innego popularnego show, nie pozostawiają złudzeń
  3. Widzów TVN musiało zatkać, uprawiali stosunek przed kamerami. Po wszystkim padły gorzkie słowa

Nieprawdziwa informacja — ktoś się podszył pod ministerstwo

W oświadczeniu MEN zamieściło przekreślony czerwonym krzyżykiem nieprawdziwy komunikat, na którym widniało:

— Funkcjonowanie szkół i placówek oświatowych dnia 20 października 2020 zostaje zawieszona z powodu powstania nowych ognisk koronawirusa. Zawieszenie potrwa do końca pandemii w państwie. Oficjalnie na jutrzejszej konferencji prasowej zostanie ogłoszona ta informacja — pisał wtedy internetowy oszust.

Nie podano żadnych informacji, czy udało się ustalić kto to zrobił. Jak dalej przekazuje wspomniany wyżej portal rzeczniczka Ministerstwa Edukacji Narodowej Anna Ostrowska powiedziała, że resort dowiedział się o podrobionej grafice od jednego z internautów. Jeśli traficie na taki obrazek w sieci, nie wierzcie w niego. To nieprawdziwe informacje, które nie pochodzą z oficjalnych źródeł.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

 Resort opublikował oświadczenie m.in. na Twitterze.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Minister Niedzielski nagle wprowadził nową decyzję. Niespodziewany zwrot akcji
  2. Polsat donosi. Gowin się wygadał. Wiemy, co z podróżowaniem po Polsce 1 listopada
  3. Która z osób jest złodziejem? Tylko 5% osób zauważa niepokojący szczegół na obrazku
  4. Sylwestra 2020 nie będzie? Niestety, najnowsze informacje nie pozostawiają złudzeń
  5. Wszystko stanie się w ciągu 2 tygodni. Ministerstwo Zdrowia oficjalnie informuje wszystkich obywateli Polski
  6. Najgorszy, niewybaczalny błąd podczas pieczenia ciast. Nigdy nie wyjdą dobre, a wiele osób nagminnie go powtarza

Źródła: twitter.com, tvn24.pl

 

Poprzedni artykułZenek Martyniuk jest załamany, gwiazdor i jego żona bardzo się boją. Sprawy zaszły za daleko
Następny artykułKolejne obostrzenia. Ograniczenie wizyt domowych, śluby do 25 osób, puby, bary i restauracje z nowymi restrykcjami w UK
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl