Ministerstwo edukacji: -Nie planujemy zajęć w wakacje. Uczniowie, nauczyciele, rodzice muszą odpocząć od nauki zdalnej. -odpowiada MEN w rozmowie z fakt.pl. Dodatkowo MEN wyjaśnia zasady wystawiania ocen na koniec tego specyficznego roku szkolnego. Czy istnieje wobec tego możliwość, że któryś z uczniów nie zda do następnej klasy? Na jakich zasadach będą wystawiane oceny końcowe, jeśli już od miesiąca nie ma żadnych klasówek?

Ministerstwo edukacji rozwiewa wątpliwości dotyczące zakończenia roku szkolnego. Na razie nic nie zapowiada, że szkoły czy uczelnie zostaną na powrót otwarte. W jaki wobec tego sposób nauczyciele będą wystawiać oceny? Znamy odpowiedzi na nurtujące uczniów i rodziców pytania.

Ministerstwo edukacji nie planuje zajęć w wakacje

Od 25 marca uczniowie wszystkich szkół zostali wysłani na nauczanie zdalne. Było to ogromne wyzwanie dla obu stron, tak samo dla nauczycieli jak uczniów. Nauczanie zdalne wymagało takiej samej pracy, jaką wykonuje się normalnie w szkole, dlatego ministerstwo edukacji nie przewiduje żadnych dodatkowych zajęć w okresie wakacyjnym. Wiele osób, obawiało się przedłużenia roku szkolnego, jak się okazało niesłusznie.

W rozmowie z fakt.pl MEN podał, jak konkretnie ma wyglądać wystawianie ocen przy nauczaniu zdalnym. Od końca marca nie przeprowadzono bowiem klasówek, które zazwyczaj są wytyczną do wystawiania ocen. Jednak, jak twierdzi ministerstwo na podstawie pracy zdalnej, również można wystawić oceny.

  1. Porażające zachowanie mężczyzny podczas konferencji. Nagle złapał swojego kota, stracił za to pracę
  2. Brał udział w poszukiwaniach Kacperka. Zdradził całą prawdę, trudno powstrzymać łzy
  3. Naleśniki na śniadanie i na obiad? 6 genialnych tricków, o których nie miałeś pojęcia

W jaki sposób będą wystawiane oceny?

MEN we wspomnianej rozmowie z fakt.pl wyjaśnia, na jakiej- podstawie można wystawiać oceny:

-Szczegóły ustala dyrektor szkoły. Od 25 marca jest obowiązek nauki na odległość i obowiązek oceniania osiągnięć edukacyjnych uczniów.

MEN dodaje także:

-Na koniec zajęć w szkole nauczyciel ma obowiązek wystawić ocenę z danego przedmiotu. 

Czy uczeń może nie zdać do następnej klasy?

Tak. Istnieje jasna możliwość, że uczeń, może nie przejść z klasy do klasy. Oceny obowiązują tak samo jak w trakcie chodzenia do szkoły i jest to wynik pracy podczas całego roku szkolnego, a nie tylko jego części. Oczywiście zgodnie ze statusem ucznia, można podejść do egzaminu poprawkowego.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ministerstwo edukacji
fot. Piotr Molecki/East News

Nauczanie zdalne, poza szkołą również podlega ocenie. Uczniowie na koniec roku zostaną ocenieni za całość, a nie tylko za czas pracy zdalnej.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Sezon na komary rozpoczęty. Czy mogą przenosić koronawirusa? Czy będzie ich więcej z powodu suszy?
  2. Wielkie zmiany w przemieszczaniu się już 3 maja. Tysiące Polaków ma ogromny powód do radości
  3. Jak będzie wyglądać świat po pandemii? Randki przez pleksi, przedziały w samolotach?
  4. TVP wraca z uwielbianym programem Polaków. Pokazali zdjęcie z Rafałem Brzozowskim
  5. Lekarka odebrała sobie życie. „Próbowała wykonywać swoją pracę i to ją zabiło”
  6. Nagły zwrot akcji podczas konwencji Bosaka. Jeden z polityków nie wytrzymał i wtargnął, sytuacja jakiej jeszcze nie było

źródło: edziecko.pl

Poprzedni artykułZnaki zodiaku najgorszych żon. Problemy zaczną się od razu po ślubie, lepiej się w to nie pakuj
Następny artykułSanatorium miłości: Największa tajemnica Walentyny ujawniona. Tygodnik potwierdził
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl