Ministerstwo Edukacji właśnie przekazało bardzo ważną wiadomość. Jest ona istotna szczególnie dla wszystkich uczniów w Polsce, ale również dla ich rodziców. Sprawa dotyczy każdego, kto przebywa na co dzień w placówkach edukacyjnych. Informacje obrazują to, co się właśnie dzieje w kraju. Wszyscy powinni się zapoznać z tym komunikatem.

Ministerstwo Edukacji na swoich mediach społecznościowych podało bardzo ważne informacje. Mogą się one okazać niezwykle istotne nie tylko dla samych uczniów, lecz także ich rodziców.

Ministerstwo Edukacji podało pilną wiadomość

Ministerstwo Edukacji właśnie opublikowało na Twitterze niezwykle ważną informację o funkcjonowaniu przedszkoli, szkół i placówek oświatowych. Podano, że w 99,1 procent nauka przebiega w trybie stacjonarnym (48 047 szkół). Podane statystyki obrazują stan na godzinę 14.00, 30 września. Zostały sporządzone na podstawie danych, które dostarczyło Kuratorium Oświaty, przekazane przez dyrektorów przedszkoli, szkół i placówek edukacyjnych.

Dalej resort przekazuje dane o tym, że w 0,2 procentach placówek edukacyjnych (czyli 104 placówek) nauka odbywa się w trybie zdalnym, a pozostałe 0,7 procent (343) — w trybie mieszanym (hybrydowym). Czyżby w ten sposób ministerstwo chciało uspokoić rodziców? Wiadomo, że w ostatnich dniach liczba zakażeń koronawirusem drastycznie wzrosła. Tylko dzisiaj odnotowano 1552 nowych przypadków.

  1. Ludzie wybiegli na ulice. Kłęby dymu, krzyki, zewsząd słychać syreny. Wszystko dzieje się właśnie teraz
  2. Emerycie, wiemy, o ile może wzrosnąć twoje świadczenie. Najubożsi będą załamani
  3. Posiadasz mieszkanie własnościowe? Niedługo mogą zapukać do twoich drzwi, kary są ogromne

Niektórzy są niezadowoleni

Nie da się ukryć, że decyzja o tym, żeby szkoły wróciły do stacjonarnego trybu nauki wielu rodziców zaniepokoiły. Rozgorzała debata publiczna na ten temat, wielu nie ukrywa, że czułoby się lepiej, gdyby ich pociechy zostały w domu. W ten sposób nie byłyby narażone na zakażenie się groźnym wirusem. Pod informacją resortu już pojawił się pierwszy komentarz.

— To, że młodzież nie jest podatna na koronawirusa i w większości przechodzi go bezobjawowo, nie znaczy, że nie zaraża innych wokół siebie — napisał internauta.

Wiele innych osób z pewnością podziela jego opinię. Co myślicie na ten temat? Jesteście zadowoleni, że wasze dzieci mogły normalnie wrócić do szkół?

ZOBACZ ZDJĘCIE:

 Resort zdrowia podał ważną informację.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Wielu Polaków go uwielbiało, przykre wiadomości obiegły Polskę. Nie żyje Stanisław
  2. Znaleźli porzuconą na drodze kobietę. Sprawdzili jej dokumenty i zamarli, zagraniczny kraj w żałobie
  3. Niewyobrażalna wpadka TVP, widzowie nie wierzyli własnym oczom. Przegięli? Polacy łapią się za głowę
  4. Paraliżujące odkrycie policji. Niestety, sprawdził się najgorszy scenariusz, miał tylko 17 lat
  5. Wielkie szczęście w domu Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej. W końcu się udało, niestety jej mąż nie dożył radosnej chwili
  6. Zdecydowali karać nie tylko za kominki. Za grillowanie i koszenie trawy też grożą ogromne mandaty

Źródło: twitter.com

Poprzedni artykułPozostał tylko ból i łzy rozpaczy. Nie żyje Magdalena „Smutna wiadomość dla kilku pokoleń”
Następny artykułŚlub pary z zespołem Downa. Po 25 latach pokazali, jak dziś wyglądają
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl