Ministerstwo Edukacji Narodowej wydało bardzo pilny komunikat, który umieściło na jednym z portali społecznościowych. Chodzi o bezpieczeństwo naszych dzieci, każdy rodzic będzie musiał się zastosować do tych zasad. Rozpoczęcie nowego roku szkolnego nie musi być groźne.

Ministerstwo Edukacji Narodowej po raz kolejny ostrzega rodziców. Trzeba koniecznie pamiętać o tej zasadzie. W tej sytuacji bezpieczeństwo jest najważniejsze.

Ministerstwo Edukacji Narodowej: komunikat

Na swoim profilu na Twitterze MEN zamieściło specjalnie przygotowaną grafikę, która informuje wszystkich rodziców i opiekunów, żeby koniecznie przypomnieli dziecku jedną, bardzo ważną rzecz.

— Przypomnij dziecku, że zasady bezpieczeństwa obowiązują przed i po lekcjach. Do zakażenia wirusem SARS-CoV-2 może dojść wszędzie, nie tylko w szkole, m.in. w środkach komunikacji miejskiej, czy podczas robienia zakupów w sklepie. Aby ograniczać szerzenie się wirusa, istotne jest przestrzeganie zasad higieny takich jak, m.in. częste mycie rąk, zasłanianie ust i nosa oraz zachowanie zalecanej odległości — głosi podpis na grafice.

  1. Grażyna: ”Jestem położną i na sali porodowej obrzydza mnie tylko jedna rzecz. Żadna z nas nie może jej znieść”
  2. Nieprawdopodobna wpadka dziennikarki TVP 1 na żywo. Aż trudno uwierzyć

Ważne zasady bezpieczeństwa

Ostatnie dni od rozpoczęcia roku szkolnego pokazały nam wszystkim, że nie należy lekceważyć wydanych zaleceń. Coraz częściej słyszymy o kolejnych placówkach edukacyjnych, które zdecydowały się na kilka, kilkanaście dni przejść na nauczanie zdalne. Wszystko z powodu wykrycia zakażeń w szkołach.

Dlatego tak ważne jest ciągłe przypominanie obywatelom o obowiązujących obostrzeniach i zaleceniach Ministerstwa Zdrowia. Dzisiaj informowaliśmy m.in. o tym, że kolejna szkoła musiała się zamknąć z powodu wykrycia koronawirusa u dwóch uczniów. Jak na razie sytuacja jest stabilna i utrzymuje się pod kontrolą.

Miejmy nadzieję, że okres jesienno-zimowy nie przyniesie nam niemiłych niespodzianek, ani dużych problemów.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

MEN wydało komunikat w specjalnej grafice.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Magda Narożna pokazała zdjęcie z wakacji. Wszyscy patrzą tylko na jej biust, przesadziła?
  2. Nie miał szans, zginął na miejscu. Tragiczna wiadomość wstrząsnęła Polską
  3. Podjęli nagłą decyzję o zamknięciu. Klamka zapadła, nauczanie zdalne do 11 września
  4. Dramatyczne sceny nad Bałtykiem. Krzyki i wielka panika. Ludzie nie wiedzieli co mają robić, istny chaos
  5. Monika: „Zakochałam się w najgorszym z możliwych mężczyzn. Chodzi o jego zawód, mam już dość”
  6. Nie wiesz, ile tracisz, pozbywając się liści z kalafiora. Już nigdy więcej ich nie wyrzucisz

Źródło: twitter.com

 

Poprzedni artykułPodjęli nagłą decyzję o zamknięciu. Klamka zapadła, nauczanie zdalne do 11 września
Następny artykułPowrót obostrzeń dla wszystkich Polaków? Rzecznik rządu zabrał głos, już wszystko jasne
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl