Ministerstwo Edukacji Narodowej wydało ważny komunikat dla wszystkich uczniów i rodziców, którzy zastanawiają się, jaki los czeka ich dzieci od września. Jak podaje Interia, resort wyjaśnił, że pojawiają się nieprawdziwe informacje na temat zdalnej nauki i rozpoczęcia nowego roku szkolnego, oraz że trwają przygotowania do powrotu dzieci do szkół.

Ministerstwo Edukacji Narodowej rozwiało wszelkie wątpliwości w kwestii powrotu dzieci do szkół od września. Chyba nikt nie spodziewał się, że może to nastąpić. Okazało się, że krążące w przestrzeni medialnej informacje o kontynuacji nauki zdalnej to tylko plotki. 

Ministerstwo Edukacji Narodowej rozwiewa wątpliwości

Ministerstwo Edukacji Narodowej postanowiło wydać oficjalny komunikat, dla wszystkich tych, którym zależy na informacji dotyczącej kontynuacji zdalnego nauczania od września. 

-Obecnie szkoły pracują w trybie kształcenia na odległość. Przygotowujemy się do normalnej, stacjonarnej pracy szkół i placówek oświatowych. Zrobimy wszystko, aby dzieci wróciły do szkół od września w normalnym trybie – cytuje resort Interia.

Ministerstwo dodało także, że nawet najnowsze technologie nie będą w stanie zastąpić bezpośredniego kontaktu z rówieśnikami i nie stworzą przestrzeni do nawiązywania relacji oraz budowania więzi, które powstają w szkolnych murach

  1. Smutne, jak wygląda grób uwielbianego polskiego aktora. Zniszczona mogiła i porozrzucane śmieci wywołują łzy
  2. Wielki cios dla plantatorów truskawek. Ponure doniesienia, dawno nie było tak źle
  3. Nie żyje kolejna gwiazda TTV. Wiadomość przekazał Rinke Rooyens

Dzieci wrócą do szkół?

Ministerstwo Edukacji Narodowej jednocześnie podkreśliło w swoim komunikacie, że pracuje nad udoskonaleniem narzędzi on-line do nauki zdalnej, tak aby nauczyciele i dyrektorzy mogli korzystać z tych rozwiązań, jako uzupełnienie swoich metod pracy. Wielu uważa jednak, że nie jest dobrym pomysłem posłanie dzieci do szkół od września.

Niepokój we mnie obecnie budzi właśnie perspektywa posłania dziecka do szkoły od września, przy 300 zakażeniach codziennie i coraz większym zapełnieniu szpitala zakaźnego w moim mieście – pisze jeden z rodziców w Internecie. 

Jeśli koronawirus wróci do nas na jesieni, rząd nie będzie miał wyboru, a dzieci będą musiały zostać przy nauczaniu online. Miejmy nadzieję, że jednak do tego nie dojdzie.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ministerstwo edukacji narodowej
Fot. eastnews.pl/Jakub Kaminski

Ministerstwo Edukacji Narodowej wydało ważny komunikat.

ministerstwo edukacji narodowej
Fot. unsplash.com/ Taylor Wilcox

Zapewniło, że trwają przygotowania do powrotu dzieci do szkół.

ministerstwo edukacji narodowej
Fot. Piotr Molecki/East News

Krążące w mediach informacje o zdalnym nauczaniu, okazały się kłamstwem. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Dwa metry przed Morawieckim grupa starszych mężczyzn zaczęła szarpać młodą kobietę. „Założyli jej reklamówkę na głowę”
  2. Rodzina Królewska wkrótce się powiększy? O wielkim szczęściu piszą zagraniczne media
  3. 4 znaki zodiaku, które są skazane na sukces. Ich przeznaczeniem jest bogactwo i luksus
  4. Kolejny kraj od 13 lipca otwiera granice. Nie dla Polaków, przykra informacje dotknęła wielu z nasN
  5. Novak Djokovic ma koronawirusa. Gwiazda światowego tenisa potwierdziła najgorsze informacje
  6. Nieludzkie, porwał 2 nastolatków i zmusił ich do przerażających czynów. Szczegóły przyprawiają o ciarki

Źródło: fakty.interia.pl 

Poprzedni artykułPaweł Kukiz kończy dziś 57 lat. Czego życzycie politykowi?
Następny artykułRodzice byli porażeni, gdy zobaczyli, jaką pracę domową dostały ich dzieci. Treść zadania wywołała skandal
Redaktor w Lelum.pl. Magister komunikacji medialno-marketingowej. Od zawsze pasjonuje się fotografią. Najbardziej lubi robić zdjęcia komercyjne. 9 lat swojego życia spędziła tańcząc taniec towarzyski, a 4 na deskach teatru. Lubi aktywny tryb życia, imprezy i dobre jedzenie. Gdyby istniał konkurs na znajomość fabuły serialu, na pewno by go wygrała.