Na Twitterze Ministerstwa Edukacji pojawiła się informacja, dotycząca funkcjonowania szkół podstawowych oraz klas I-III. Wynika z niej jasno, że praktycznie wszędzie odbywa się nauka stacjonarna. Istnieje zaledwie garstka wyjątków. Podobnie sprawa przedstawia się w odniesieniu do przedszkoli.

Z uwagi na tendencję malejącą wskaźnika dziennych zakażeń koronawirusem w Polsce rząd zadecydował o przywróceniu nauki stacjonarnej w klasach I-III szkół podstawowych. Dziś niemal w całym kraju najmłodsi uczniowie edukują się w placówkach szkolnych.

Raport Ministerstwa Edukacji o funkcjonowaniu szkół podstawowych

Kilkanaście minut temu na Twitterze Ministerstwa Edukacji pojawiła się informacja, z której jasno wynika, że w niemal całym kraju uczniowie klas I-III wrócili do nauki stacjonarnej. Jak można przeczytać, jest to 99,9% szkół podstawowych w Polsce.

Statystyka została stworzona, bazując na danych, przesłanych ME przez wszystkich Kuratorów Oświaty. Obecnie aż 14 410 szkół odbywa naukę stacjonarną i zaledwie jedna w dalszym ciągu odbywa tryb nauki zdalnej. Nie podano, która to szkoła.

Natomiast 19 placówek szkolnych odbywa tryb nauki mieszanej. Przedstawione dane to stan na godzinę 13:00 z dnia dzisiejszego, tj. 4 maja. Warto przypomnieć, że dziś rozpoczęły się egzaminy maturalne. Z tej okazji minister edukacji, Przemysław Czarnek życzył powodzenia wszystkim abiturientom:

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

 

 Życzę Wam spokoju, koncentracji i wytrwałości. Wykorzystajcie wiedzę oraz umiejętności zdobyte podczas szkolnej edukacji, aby realizować własne plany i spełniać marzenia. Powodzenia na egzaminach!  – napisał na swoim Twitterze minister edukacji i nauki, Przemysław Czarnek.

Na rozpoczęte dziś matury zwrócił uwagę także prezydent Andrzej Duda, który wraz z małżonką życzył wszystkim uczniom powodzenia i wytrwałości.

Funkcjonowanie przedszkoli

Resort edukacji i nauki przedstawił także funkcjonowanie przedszkoli w naszym kraju. Sytuacja jest niemalże identyczna, jak w odniesieniu do szkół – 99,9% uczy się stacjonarnie. 

Przedstawione dane pochodzą z tego samego raportu Kuratorów Oświaty, co funkcjonowanie szkół podstawowych. 15 266 przedszkoli odbywa pracę stacjonarną, natomiast zdalny tryb odbywa 13 placówek.

Zdecydowanie więcej zdecydowało się na mieszany tryb. Mowa o 55 placówkach w Polsce. Ministerstwo Edukacji nie podało dokładnych danych, dotyczących poszczególnych szkół i przedszkoli.

Zobacz zdjęcia:

Statystyka Ministerstwa Edukacji, dotycząca nauki w szkołach podstawowych i klasach I-III w Polsce.

Przedstawione zostało również funkcjonowanie przedszkoli 

Minister Edukacji życzył maturzystom powodzenia.

 

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: twitter.com

 

Poprzedni artykułBill Gates rozwodzi się z żoną. Dojdzie do najdroższego rozstania w historii?
Następny artykułPoruszające wyznanie Elżbiety Jarosik. Tuż po porodzie jej dziecko zmarło
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl