Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wydało ważny komunikat. Każdy Polak powinien się z nim dokładnie zapoznać, bowiem można otrzymać od państwa dodatkowe pieniądze. Jak informuje resort, program stał się nieodłącznym elementem wsparcia aż 4,5 miliona dzieci w kraju. Od 1 lipca nastąpią wielkie zmiany.

Ministerstwo Rodziny w oficjalnym komunikacie poinformowało, że od początku lipca, będzie można złożyć wniosek o świadczenie Dobry start za pomocą internetu. Program przewiduje dodatkowe środki na wyprawkę szkolną dla każdego, uczącego się dziecka.

Ministerstwo rodziny informuje o dodatkowym świadczeniu

Podczas konferencji, która odbyła się we wtorek 30 czerwca minister rodziny, pracy i polityki społecznej — Marlena Maląg — poinformowała o wsparciu dla rodzin, jakie planuje rząd. Zaznaczyła, że program 500+ nie będzie jedynym finansowym świadczeniem, jakie będą mogli uzyskać rodzice.

Według informacji przekazanych przez szefową resortu program Dobry Start przewiduje świadczenie przeznaczone na skompletowanie wyprawki szkolnej i będzie wynosił aż 300 zł. To nie koniec dobrych wiadomości — znacznie ułatwiono system wnioskowania o przyznanie dofinansowania.

  1. Ministerstwo Zdrowia przekazało ważny komunikat. Wszyscy powinniśmy się z nim zapoznać
  2. Wstrząsające, właśnie trwają poszukiwania klienta Biedronki. Wywołał ogromny skandal
  3. Wszyscy usłyszeli słowa Agaty Dudy. Mikrofon uchwycił, co powiedziała pod koniec wiecu męża

Program Dobry start: jak wnioskować?

Według informacji zamieszczonych na Twitterze, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej udostępnia możliwość wnioskowania o świadczenie Dobry start przez internet. Resort wierzy, że dzięki tej możliwości, więcej osób skorzysta z programu, a jak zapewniała minister podczas konferencji – wcześniej wysłany wniosek zapewnia szybszą wypłatę środków.

Niedawno pisaliśmy o oświadczeniu Ministerstwa dotyczącego powrotu dzieci do szkół. Państwo daje możliwość poboru świadczenia, którego przeznaczeniem jest zakup wyprawki szkolnej. Wniosek można złożyć za pośrednictwem swojej bankowości elektronicznej, portalu Empatia lub za pomocą infolinii Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Standardowa, osobista opcja złożenia pisma o świadczenie również będzie dostępna w urzędach.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Ministerstwo Rodziny przekazało ważny komunikat dla wszystkich rodziców.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nie żyje znany, nagradzany polski dziennikarz. Zabrała go poważna choroba, tragiczne doniesienia
  2. Zamykają sklepy i szkoły, miasto objęte blokadą, radykalne kroki. Zaskakująca wiadomość z Europy
  3. Dwulatek zarażony koronawirusem trafił do szpitala. Żłobek nadal jest otwarty
  4. Małgorzata Rozenek po północy dodała serię wpisów. Tak mocno nie było dawno, chodzi o wybory
  5. Anna Jantar zanim odeszła, odkryła wstrząsającą rzecz. Nie miała łatwo
  6. Tragiczna wiadomość obiegła media. Syn przekazał informacje o śmierci słynnej aktorki

Źródło: twitter.com, gov.pl

 

 

 

 

 

Poprzedni artykułGdyby decydowali więźniowie, druga tura nie byłaby potrzebna? Wiemy, kto wygrał w zakładach karnych
Następny artykułAgnieszka Kaczorowska przekazała smutną wiadomość. Koniec, nie ma już żadnej nadziei, ”ból serca ogromny”
Redaktor w Lelum.pl Absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Pasjonatka nowych technologii, sztuki i rysunku. Wolne chwile spędza na tworzeniu ilustracji i pogłębianiu wiedzy na temat projektowania doświadczeń użytkowników.