Już dziś osoby niezaszczepione, posiadające Internetowe Konto Pacjenta otrzymają SMS-a z Ministerstwa Zdrowia, którym mają zostać zachęcone do poddania się szczepieniu przeciw COVID-19.

Przypuszcza się, że wiadomość tekstowa z MZ zostanie wysłana do prawie miliona osób, a dokładniej do ok. 900 tys. niezaszczepionych pacjentów.

Niezaszczepieni Polacy z IKP otrzymają SMS-a z Ministerstwa Zdrowia

PAP Resort miał poinformować, że pierwsze SMS-y zostaną wysłane już dziś po godz. 10:00. Wszystkie mają zostać rozesłane na przestrzeni kilku godzin. Z kolei portal „Buinsness Insider” informuje, że wiadomość MZ ma brzmieć następująco:

– UWAGA: Zapisz się już dziś na szczepienie przeciw COVID. W swoim IKP znajdziesz eskierowanie. Na osoby zaszczepione nie jest nakładana kwarantanna – czytamy.

Minister zdrowia Adam Niedzielski jakiś czas temu stwierdził, że „czwarta fala epidemii jest falą niezaszczepionych” więc Ministerstwo Zdrowia ma zamiar dotrzeć do jak najszerszej liczby osób. Dodał, że dzisiejsza akcja nie będzie ostatnią.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Ale też nie jest pierwszą. Warto przypomnieć, że do dziś MZ wysłało ponad 15,5 mln podobnych SMS-ów. 

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

1. Media nieoficjalnie: Nowe obostrzenia w Polsce możliwe od 1 grudnia
2. Pilny apel Mikołaja Roznerskiego. Od rana prosi o wsparcie: „Jeżeli jesteście w jakiś sposób w stanie pomóc”
3. „Milionerzy”: Odpadła na pierwszym pytaniu, chodziło o lód. „Emocjonalnie ją to przerosło”

Źródło: Buisness Insider, gov.pl

 

Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl