Ministerstwo Zdrowia przekazało Polakom ważny komunikat. Choć nie dotyczy on epidemii koronawirusa w kraju, warto go przeczytać. Tym razem chodzi między innymi o zachorowalność na nowotwory. W ramach kampanii Planuję Długie Życie, na Twitterze ministerstwa pojawiły się infografiki z informacjami, co zrobić, żeby zmniejszyć prawdopodobieństwo zachorowania.

Ministerstwo zdrowia informuje, że nadwaga i otyłość na przestrzeni ostatnich lat stały się dużym problemem i wyzwaniem dla zdrowia publicznego i to właśnie one mają największy wpływ na pojawianie się licznych schorzeń u człowieka. Wiemy jak temu zapobiec. 

Ministerstwo zdrowia alarmuje 

Ministerstwo zdrowia na swoim Twitterze wydało ważny komunikat. W swoich wpisach prosi wszystkich Polaków o dwie istotne rzeczy: ograniczenie spożycia czerwonego mięsa na rzecz mięsa drobiowego, ryb i nasion roślin strączkowych oraz o spożywanie owoców i warzyw, które znacznie obniżają ryzyko zachorowania na nowotwory złośliwe i choroby sercowo-naczyniowe.

Planuję Długie Życie to kampania, która ma na celu zmiany żywieniowe w dietach wszystkich Polaków oraz zwiększenie świadomości na temat nowotworów złośliwych oraz innych chorób, które mogą mieć drastyczny wpływ na życie człowieka.

  1. Wielka radość w życiu Dawida Narożnego i jego partnerki. Gratulacje spływają z całej Polski
  2. Wiemy, jak Barbara Kurdej-Szatan nazwie dziecko. Małgorzata Rozenek będzie niezadowolona?
  3. Wszyscy usłyszeli słowa Agaty Dudy. Mikrofon uchwycił, co powiedziała pod koniec wiecu męża

Zbilansowana dieta może uratować życie

Ministerstwo zdrowia informuje, że wiele badań potwierdza, iż różnorodna, zbilansowana dieta, która dostarcza odpowiedniej ilości różnych składników odżywczych wspiera prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego, a to oznacza, że zmniejsza się ryzyko wszelkich zachorowań.

Należy jednak pamiętać, że pacjenci, którzy mają szczególne potrzeby żywieniowe, powinni kierować się zaleceniami lekarza i dietetyka. Należą do nich m.in. cukrzycy, osoby chore na tarczyce czy osoby z zaburzeniami odżywiania. 

ZOBACZ ZDJĘCIE:

ministerstwo zdrowia
Fot. twitter.com/MZ_GOV_PL/

Ministerstwo zdrowia wydało ważne komunikaty na Twitterze.

ministerstwo zdrowia
Fot. twitter.com/MZ_GOV_PL/

Chodzi o dietę Polaków.

ministerstwo zdrowia
Fot. Jan Bielecki/East News, Warszawa, 09.06.2020.

Informacje wypuszczono w ramach kampanii Planuję Długie Życie.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Już dziś całkowicie zmieni się ważny podatek. Za wiele produktów zapłacicie więcej, ale są też dobre wieści
  2. Rząd podjął decyzję. Już dziś znoszą zakaz, wielka ulga dla tysięcy Polaków
  3. Ważny komunikat ministerstwa rodziny. Wszyscy Polacy powinni się z nim zapoznać, można wiele zyskać
  4. Małgorzata Rozenek po północy dodała serię wpisów. Tak mocno nie było dawno, chodzi o wybory
  5. Anna Jantar zanim odeszła, odkryła wstrząsającą rzecz. Nie miała łatwo
  6. Właśnie powiększyła się rodzina Kurdej-Szatan. Mamy pierwsze zdjęcie

Źródło: twitter.com/MZ_GOV_PL

Redaktor w Lelum.pl. Magister komunikacji medialno-marketingowej. Od zawsze pasjonuje się fotografią. Najbardziej lubi robić zdjęcia komercyjne. 9 lat swojego życia spędziła tańcząc taniec towarzyski, a 4 na deskach teatru. Lubi aktywny tryb życia, imprezy i dobre jedzenie. Gdyby istniał konkurs na znajomość fabuły serialu, na pewno by go wygrała.