Ministerstwo zdrowia wydało pilne oświadczenie dotyczące modernizacji systemu skierowań. Za dostosowanie się do unowocześnień placówki mogą zostać nawet dodatkowo dofinansowane. Polacy pozytywnie komentują zmiany, pod oficjalnym postem na Twitterze czytamy: Super! Wreszcie nowoczesność.

Dziś przez prezesa NFZ zostały podpisane nowelizacje, dotyczące między innymi udzielania świadczeń zdrowotnych. Ministerstwo zdrowia ogłosiło, że placówki POZ oraz AOS, które przestawią się z wypisywania papierowych skierowań na e-skierowania, zostaną dodatkowo dofinansowane z ramienia Narodowego Funduszu Zdrowia. 

Ministerstwo zdrowia: dodatkowe dofinansowanie za e-skierowania

Prezes NFZ Adam Niedzielski podpisał dziś nowelizację dotyczącą warunków zawierania i realizacji umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej i ambulatoryjnej opieki specjalistycznej. Wśród zapisów znalazła się informacja na temat dofinansowania placówek, które zdecydują się na realizowanie tylko e-skierowań.

To niejedyna możliwość pozyskania przez placówki dodatkowych premii finansowych. Narodowy Fundusz Zdrowia wypłaci dodatkowe premie, jeśli Ambulatoryjna opieka zdrowotna umówi poradę w ciągu dwóch godzin od momentu wystawienia e-skierowania przez lekarza. 

  1. Rodzice mogą dostać nawet 300 złotych na dziecko. Można już składać wnioski, warto się pospieszyć
  2. Nowe ognisko koronawirusa w Polsce. Na COVID-19 zachorowali klienci Lidla
  3. Małopolskie: Kobieta zemdlała podczas mszy. Niestety, potwierdziły się najgorsze obawy

Polacy zachwyceni modernizacją systemu zdrowotnego

Na oficjalnym profilu ministerstwa umieszczono informację o postanowieniach nowelizacjo dotyczących e-skierowań. Polacy są bardzo zadowoleni z modernizacji systemu. Pod postem znajduje się wiele pozytywnych komentarzy.

Adam Niedzielski, prezes Narodowego Funduszu Zdrowia, wyjaśnił w oficjalnym oświadczeniu na stronie gov.pl, że jest bardzo zadowolony z nowelizacji:

– To kolejne z rozwiązań promujących wdrożenie e-usług w ochronie zdrowia, które wpisują się w model płacenia za wynik. E-skierowanie to kolejny, po e-recepcie  elektroniczny dokument, który umożliwia pełną, elektroniczną obsługę procesu skierowania na leczenie – wyjaśnia Adam Niedzielski. Modernizacja sprzyja sprawności i skutecznemu działaniu służby zdrowia. Ministerstwo informuje także Polaków o bardzo ważnych aspektach dotyczących zdrowia w czasie epidemii koronawirusa. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

 ZOBACZ TEŻ:

źródło: gov.pl
 
 
Poprzedni artykułZdjęcia z planu „Rolnik szuka żony” błyskawicznie obiegły sieć. Wszystko przez jeden szczegół
Następny artykułJak odstraszyć komary, meszki, muchy i inne znienawidzone owady?
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl