Ministerstwo Zdrowia wydało pilną wiadomość. Jak przekazał w środę mediom rzecznik resortu Wojciech Andrusiewicz, niewykluczone, że do Polski powróci jedno z obostrzeń, które towarzyszyło nam na samym początku pandemii. Wiadomo kiedy zapadnie ostateczna decyzja. Wielu może być niezadowolonych. Polacy powinni się przygotować na możliwość nagłych zmian.

Ministerstwo Zdrowia przekazało informację o 595 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Niestety, to nie koniec wieści na dziś. Jak się okazuje, rozważany jest powrót jednego z obostrzeń. Taka decyzja może zaskoczyć wielu Polaków.

Ministerstwo Zdrowia: mogą być dodatkowe obostrzenia

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia w środę 2 września zdradził, że może pojawić się nowy zapis w ustawie, dotyczący wprowadzenia i zaostrzenia jednego z obostrzeń.

– Wszystko wskazuje, że mogą być dodatkowe obostrzenia dotyczące organizacji i liczebności wesel. Istnieje też możliwość doprecyzowania przepisów w zakresie rejestracji wesel, musi to być zapis ustawowy – powiedział Wojciech Andrusiewicz podczas środowego spotkania prasowego w Warszawie.

  1. Od dziś nie polecisz z Polski do tych krajów. Zakaz wszedł w życie w środę o północy
  2. Ministerstwo Zdrowia popełniło poważny błąd. Opublikowano wyjaśnienie

Koronawirus w Polsce. Zaostrzenie wesel

Jak przyznało Ministerstwo Zdrowia, w przypadku czterech województw to wesela były ogniskami koronawirusa. Kiedy poznamy szczegółowe, oficjalne informacje dotyczące wprowadzenia obostrzeń dotyczących wesel?

– Czekamy na zebranie się parlamentu – Sejmu i Senatu. Przed zebraniem się obu izb nie możemy forsować takich przepisów prawa. Ale poważnie rozważamy wprowadzenie rejestracji gości weselnych – wyjaśnił Wojciech Andrusiewicz.

Według rzecznika, jeżeli w dalszym ciągu będą obserwowane ogniska zakażeń podczas wesel, rząd podejmie odpowiednie działania. Na chwilę obecną na weselu w strefie zielonej może uczestniczyć 150 osób, w strefie żółtej 100, natomiast w strefie czerwonej 50.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

ministerstwo zdrowia
fot. eastnews.pl/Piotr Molecki

Jak zapowiedział Wojciech Andrusiewicz, Ministerstwo Zdrowia rozmyśla powrót obostrzeń dotyczących wesel.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Mamy potwierdzenie, ale Polacy dowiedzą się z opóźnieniem. Zadecydowano z dnia na dzień
  2. 42-letnia pogodynka zmarła niespodziewanie. Kilka dni temu napisała, że „jej mózg jest zepsuty”
  3. Nie żyje wielki Polak. Nagle trafił do szpitala, niestety nie udało się go uratować
  4. Państwo odda ci 10 tys. złotych, a później stanie się niewyobrażalna rzecz. Rząd podejmuje decyzje
  5. Katarzynie Skrzyneckiej puściły nerwy, już nie wytrzymała. „Wredna i durna jak puste pudło”
  6. Ewa Wachowicz wrzuca do tradycyjnego rosołu bardzo nietypowy dodatek. Niesamowicie podkreśla jego smak

źródło: tokfm.pl

 

Poprzedni artykułPolski muzyk ma koronawirusa. Wszystko stało się chwilę przed festiwalem w Opolu
Następny artykułOdprowadziła syna do przedszkola. Nie mogła uwierzyć w słowa innej matki
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.