Ministerstwo Zdrowia ma pilny apel do Polek i Polaków. Resort odpowiedział na przepisy, które udostępniło wrocławskie lotnisko. MZ przypomniało, że nie ma przepisów zwalniających z 10-dniowej kwarantanny po badaniu wykonanym po przylocie do Polski.

Wygląda na to, że Ministerstwo Zdrowia stale czuwa. Pod koniec stycznia wrocławskie lotnisko udostępniło na Twitterze przepisy, które odnosiły się do testów na COVID-19 zaraz po przylocie. Okazało się, że wprowadzono pasażerów w błąd, MZ zaapelowało.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kwarantannie

Ministerstwo Zdrowia chętnie korzysta ze wszystkich mediów społecznościowych, aby na bieżąco informować obywateli o zmianach w przepisach. W dzisiejszych czasach pandemii koronawirusa jest to szczególnie ważne.

Ludzie chcą mieć stały dostęp do nowych wiadomości, np. o Narodowym Programie Szczepień. Tym razem resort zareagował na wpis wrocławskiego lotniska. Placówka poinformowała pasażerów o testach na COVID-19.

Negatywny wynik testu umożliwia zwolnienie z 10-dniowej kwarantanny – możemy przeczytać na grafice lotniska. Szybko okazało się, że to nieprawda, a fakt został sprostowany przez Ministerstwo Zdrowia.

Prosimy nie wprowadzać w błąd podróżnych. Nie ma przepisów zwalniających z 10-dniowej kwarantanny po badaniu wykonanym po przylocie do Polski. Test należy wykonać nie później niż 48 godzin przed przekroczeniem granicy państwa – odpowiedziało MZ, tym samym przypominając o bieżących przepisach.

Informacje wrocławskiego lotniska

To niejedyne informacje, jakie miało wrocławskie lotnisko dla pasażerów. Podano do wiadomości, że od 30 stycznia 2021 roku wszyscy, którzy przylecieli ze strefy Non Schengen będą mogli wykonać na lotnisku tuż po przylocie szybki test antygenowy.

Dodano, że punkt badań diagnostycznych na obecność COVID-19 znajduje się przed stanowiskami kontroli granicznej. Koszt wykonania takiego testu to 200 złotych.

Podkreślono, że na rozpatrzenie wyniku nie trzeba długo czekać. Można go uzyskać już po 15 minutach, a więc bardzo szybko.

Przypomnijmy, że 2 lutego resort poinformował o 4326 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażeń koronawirusem. Najwięcej osób z SARS-CoV-2 wykryto w woj. małopolskim, 253 pacjentów zmarło.

Cały czas trwa akcja szczepień. Każdy, kto przyjął dwie dawki szczepionki przeciw przeciwko COVID-19, może pobrać specjalny kod QR potwierdzający szczepienie. Jak do tej pory udało się zaszczepić ponad 1,2 miliona obywateli.

Śledzicie profile rządowe na Twitterze? Można w ten sposób uzyskać dostęp do najważniejszych informacji.

Zobacz zdjęcia:

Ministerstwo Zdrowia podało ważną informację. 

 

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: Twitter

Poprzedni artykułDagmara Kaźmierska z twarzą i szyją we krwi. Do sieci trafiło porażające zdjęcie
Następny artykułNie żyje Zbigniew Siemaszko. Wybitny Polak zmarł we wtorek, właśnie przekazano informację
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl