Ministerstwo Zdrowia zaliczyło prawdziwą wpadkę? Na jednej z opublikowanych przez resort grafik pojawił się rażący błąd, który szybko spostrzegli wszyscy. Mimo błyskawicznej reakcji resortu wpadka odbiła się szerokim echem. 

Ministerstwo Zdrowia opublikowało bardzo ważną informację dotyczącą sytuacji nie tylko Polski, ale także innych krajów. Gdy zorientowali się, jaki błąd popełnili, było już za późno. Wpadkę dostrzeżono bardzo szybko, a resort wszystko usunął.

Ministerstwo Zdrowia – wpadka z danymi

Wpadka rozeszła się bardzo szybko. Błędy popełnia przecież każdy, ale w tym przypadku chodziło o dość banalną rzecz. Feralną grafikę opublikowano na Twitterze, chcąc zaprezentować międzynarodowe dane. 

Dane bardzo przykre, bo dotyczące ilości zgonów liczone na milion mieszkańców w krajach europejskich. Liczby zostały podane od największej do najmniejszej liczby. Pomyłka nie zaszła zaś w cyfrach, tylko w doborze flagi do nazwy państwa.

Litwa czy Grecja?

Ministerstwo popełniło dość błahy, ale jednak merytoryczny błąd. Ostatnie państwa wymienione na wykresie to Grecja i Litwa. Dowiadujemy się, że w Litwie jest 63 zgonów zakażonych COVID na milion mieszkańców, zaś w Grecji 62 zgony na milion mieszkańców. 

Czytelnik czuje się jednak zdezorientowany z uwagi na ewidentną pomyłkę. Pomylono flagi państw, przypisując Grecji trójbarwną flagę Litwy, a Litwie błękitno-białą flagę grecką. Błąd bardzo szybko został wychwycony przez media i czytelników, mimo że resort dokonał natychmiastowej poprawki. 

  1. Wiadomość sprzed chwili: Apel MZ do wszystkich Polaków. Każdy powinien zrobić jedną rzecz
  2. Najbardziej niebezpieczny objaw Covid-19. Gdy go masz, natychmiast szukaj pomocy
  3. Wszystko wydarzy się dziś o 16:00. Sekretarz stanu i Minister Zdrowia już w gotowości, pozostało tylko czekać

Koronawirus w Europie

Koronawirus w Europie jest na bardzo niebezpiecznym poziomie. Zakażenia rosną z dnia na dzień, a rządy europejskich państw podejmują coraz bardziej radykalne decyzje dotyczące walki z epidemią. 

Wśród nich znajdują się następujące rozwiązania: wprowadzenie godziny policyjnej, kolejnego lockdownu. Po takie rozwiązania jak dotychczas sięgnął między innymi rząd Francji, Hiszpanii, Niemiec czy Austrii.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Ministerstwo zdrowia
fot. twitter.com/Minizsterstwo Zdrowia

Ministerstwo pomyliło flagi państw Grecji i Litwy. 

ministerstwo zdrowia
fot. twitter.com/Minizsterstwo Zdrowia

Pomylone flagi przykuły uwagę wszystkich. 

Resort szybko dokonał poprawy.

ZOBACZ TEŻ:

  1. W łatwy sposób możesz pomóc w leczeniu COVID-19, a jeszcze sporo na tym zyskać. Wyjaśniamy szczegóły akcji
  2. Nie ma innej opcji. Ekspert zdradził, jak można zwalczyć koronawirusa. Inaczej Polskę czeka scenariusz z turystycznej Lombardii
  3. Ujawnili, co naprawdę działo się na cmentarzu, gdy bramy zostały zamknięte. Włos jeży się na głowie
  4. 5-letni Krzyś choruje na EB i prosi tylko o jedno: „Chciałbym poczuć króliczka i mamę”
  5. Wprowadzą zakaz wychodzenia z domu? Niepokojące słowa ministra, Polacy mogą wkrótce dotkliwie odczuć pandemię
  6. Tak wyraża się Marta Manowska. Niebywałe słowa do Polaków
  7. Pomagają przy kaszlu, łagodzą bóle płuc i układ krwionośni. Wprowadź buraki do diety, a po 7 dniach jedzenia zobaczysz oszałamiającą różnicę

źródło: twitter.com

 

 

Poprzedni artykułCałkowicie zamkną galerie handlowe? Cała Polska właśnie wstrzymała oddech, niepokojące informacje obiegły kraj
Następny artykułPamiętacie Nel z ”W pustyni i w puszczy”? Dziś Karolina Sawka powala urodą
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl