Ministerstwo Zdrowia właśnie opublikowała ważną wiadomość do wszystkich Polaków. W związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju resort wystosował pilny apel. Każdy z nas powinien zrobić jedną rzecz. Jak się okazuje, może zależeć od tego życie i zdrowie nie tylko nasze, ale również naszych najbliższych.

We wtorek 3 listopada Ministerstwo Zdrowia przekazało informacje o 19 364 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Liczba zakażonych od początku epidemii w Polsce wzrosła do 414 844. Teraz resort wystosował pilny komunikat. Jak się okazuje, wszyscy powinniśmy zrobić jedną rzecz.

Ministerstwo Zdrowia apeluje do Polaków

W związku z kolejną falą koronawirusa w Polsce Ministerstwo Zdrowia wydało ważny komunikat, w którym apeluje do zrobienia ważnej rzeczy. W kraju codziennie przybywa kilkanaście tysięcy zachorowań. Jak się okazuje, w ten jeden sposób możemy sprawdzić, czy jesteśmy w grupie ryzyka.

– Czy jesteś w grupie ryzyka? Sprawdź instalując aplikację STOP COVID ProteGO Safe – zaleca Ministerstwo Zdrowia. 

Aplikacja Stop COVID ProteGO Safe dostępna na telefon, to jeden z elementów kluczowych zasad bezpieczeństwa DDMA – dystans, dezynfekcja, maseczka, aplikacja. Ostatnio do zasad dodano również punkt dotyczący wietrzenia pomieszczeń. Jednak jak zapewnia Ministerstwo Zdrowia, dzięki aplikacji możemy sprawdzić, czy nie jesteśmy w grupie ryzyka. 

 1. Już jutro rząd ogłosi nowe obostrzenia. Poseł wygadał jakie, obywatele Polski mogą być zdruzgotani
 2. Rząd w ostatniej chwili wprowadził nowy zakaz. Obowiązuje już od dziś, wielu Polaków będzie oburzonych
 3. Ministerstwo Edukacji wydało pilny komunikat. Wiele osób będzie zdruzgotanych ich nagłą decyzją

Jak działa aplikacja COVID?

Aplikacja Stop COVID działa na telefon. Jak przekazuje rząd, stanowi ona realną pomoc w walce z epidemią koronawirus w Polsce, oraz w sytuacji, kiedy dojdzie do zakażenia koronawirusem. Jakie są zalety aplikacji? 

 1. Aplikacja zapamięta, kogo spotkaliśmy i nikomu tych informacji nie przekazuje. 
 2. Informuje o kontakcie z osobą zakażoną.  
 3. Powie co robić w sytuacji, kiedy znaleźliśmy się w grupie ryzyka
 4. Jest bezpłatana i bezpieczna

Dzięki aplikacji Stop COVID otrzymamy najnowsze informacje i komunikaty dotyczące sytuacji epidemiologicznej w Polsce oraz obowiązujących obostrzeń. Aplikacja informuje również o potencjalnym zagrożeniu zakażenia koronawirusem. Co więcej, mając ją na swoim telefonie, sami możemy wykonać test oceny ryzyka. Aby to zrobić, wystarczy wypełnić ankietę, która została stworzona przez lekarzy.

Dodatkowo w aplikacji możemy prowadzić dziennik zdrowia, w którym zapisujemy informacje o naszym samopoczuciu. Dzięki czemu łatwiej będzie nam dostrzec niepokojące objawy.

Czy aplikacja COVID jest obowiązkowa?

Aplikacja Stop COVID nie jest obowiązkowa. Ministerstwo Zdrowia zaleca jednak, by została ściągnięta na telefon przez każdego z nas. Jak podkreśla rząd, to bardzo ważne, aby z aplikacji korzystała jak największa ilość osób. W ten sposób nie tylko będziemy mogli kontrolować nasz stan zdrowia, ale również będziemy wiedzieli, czy w naszym otoczeniu nie wystąpiło ryzyko zakażenia koronawirusem.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

 

ZOBACZ TEŻ:

 1. Siostra Chmielewska znowu mocno komentuje wyrok TK. Padły piękne słowa o wartościach chrześcijańskich
 2. Skandal z udziałem Majdanów. Internauci nie żałowali. „Pani jest chora psychicznie”. Popularna para przed pandemią uwielbiała zwiedzać egzotyczne kraje
 3. Ujawnili, co naprawdę działo się na cmentarzu, gdy bramy zostały zamknięte. Włos jeży się na głowie
 4. 5-letni Krzyś choruje na EB i prosi tylko o jedno: „Chciałbym poczuć króliczka i mamę”
 5. Wprowadzą zakaz wychodzenia z domu? Niepokojące słowa ministra, Polacy mogą wkrótce dotkliwie odczuć pandemię
 6. Ojciec Rydzyk zarabia na rolnikach? Niebotyczne kwoty, tego świat nie widział
 7. Kucharze łapią się za głowy, gdy widzą błędy popełniane przez Polaków podczas gotowania makaronu. Na pewno robisz przynajmniej 2 niedozwolone rzeczy

źródło: Twitter, gov.pl

 

Poprzedni artykułBeata Pawlikowska sugeruje, że wie, jak nie dopuścić do ciężkich wad płodu. ”Zdrowe pożywienie, sen, medytacja, modlitwa”
Następny artykułWszystko wydarzy się dziś o 16:00. Sekretarz stanu i Minister Zdrowia już w gotowości, pozostało tylko czekać
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.