Ministerstwo Zdrowia przekazały nowe informacje na temat Polaków uwolnionych z kwarantanny. Wiemy, ile osób zostało zwolnionych z przymusowej izolacji. Pierwsza fala, bez objawów zarażenia koronawirusem, już nie wymaga stałej obserwacji. 

Odkąd wybuchła epidemia koronawirusa w Polsce każdego dnia dowiadujemy się o nowych zakażeniach. Jednak wśród ogromu nieprzyjemnych wieści, mamy też i dobrą wiadomość. Ministerstwo Zdrowia przekazało informacje na temat Polaków, którzy zostali zwolnieni z kwarantanny. Wiemy także, ilu osobom udało się wygrać walkę z chorobą. 

Informacje od Ministerstwa Zdrowia 

Od momentu kiedy nastąpił wybuch epidemii koronawirusa w Polsce, wciąż głośno jest o nowych zarażeniach. Liczby podawane w mediach są przerażające, jednak to nie jedyne informacje, jakie ostatnio zostały przekazane. Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w ciągu ostatnich dni uwolniono z kwarantanny około 28 tysięcy osób. Dużą część stanowią  osoby, które wróciły do kraju tuż po tym, jak ogłoszono zamknięcie granic Polski. 

To nie koniec dobrych informacji – ponadto 134 osoby zostały wyleczone po zakażeniu koronawirusem. Władze naszego państwa starają się zapewnić maksymalne środki ochrony, aby zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się choroby. Kwarantanną wciąż objętych jest ponad 131 tysięcy osób. 

  1. Czym są choroby współistniejące? One mogą odpowiadać za obniżoną odporność na koronawirusa
  2. Zapadła decyzja ws. wyborów prezydenckich 2020. Niebywałe sceny w Sejmie
  3. Naleśniki zrobisz nawet bez mleka i jajek. Lżejsza wersja jest równie pyszna, niebo w gębie

Nowe obostrzenia

Od początku kwietnia w Polsce wprowadzono zaostrzone restrykcje. Nowe obostrzenia jeszcze bardziej ograniczają przemieszczanie w przestrzeni publicznej. Według oficjalnych informacji nowe zasady obowiązują jak na razie do 11 kwietnia. Najbliższe dni będą kluczowe ze względu na zbliżające się święta Wielkanocy. To pierwsze takie święta w historii, gdzie większość rodzin w Polsce spędzi je osobno. 

Miejmy nadzieje, że wszyscy zastosują się do wszelkich zaleceń i odłożą spotkania rodzinne na inny termin. Święta to wyjątkowy czas, jednak okoliczności, w których się znajdujemy, również wymagają niecodziennych rozwiązań. Wirusolog prof. Włodzimierz Gut podkreśla, że to, w jaki sposób podejdziemy do sprawy w okresie świąt, będzie miało swoje konsekwencje w najbliższych dniach. Od nas zależy, czy rozwój epidemii nabierze tempa, czy zostanie opanowany. 

Apelujemy o ostrożność i rozwagę. Pozostańmy w domu. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

informacje
fot. unsplash.com / David Veksler

Ministerstwo Zdrowia podało informacje na temat liczby osób zwolnionych z kwarantanny. 

informacje
Fot. OrnaW, Pixabay

Około 28 tysięcy osób, nie wymaga już stałego nadzoru.

informacje
unsplash.com/
Jonathan Borba

Kwarantanną wciąż objętych jest ponad 131 tysięcy mieszkańców Polski. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Ogromny smród spalenizny na Pradze-Południe. Co się dzieje?
  2. Gwałtowny wzrost zakażonych, Japonia wprowadzi stan wyjątkowy. Wiążą się z nim kolejne zakazy
  3. Aleksandra Kwaśniewska świętuje z mężem ważną datę. Fani zakochali się w uroczym wideo
  4. Jak wyczyścić telefon, by go nie zniszczyć? Sposób na pozbycie się wszystkich zarazków
  5. Najmłodsza ofiara koronawirusa w Europie. Władze informują o śmierci 5-letniego dziecka
  6. Znany lekarz nie wytrzymał informacji o zakażeniu. Tragiczny finał historii

Źródło: wp.pl, fakt.pl

Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka krajoznawstwa i turystyki kulturowej na KUL. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: borynadrianna9@gmail.com.