Ministerstwo Zdrowia w sobotę przekazało bardzo ważną wiadomość, która może odmienić życie wszystkich Polaków. Wielu z nich będzie bardzo zadowolonych. Ta reforma z pewnością znacznie ułatwi życie. Na czym będzie polegała?

Ministerstwo Zdrowia podało niezwykle pilną wiadomość, która może mieć duży wpływ na walkę z obecną sytuacją. Wielu naszych rodaków będzie miało powody do radości. Szef resortu pokazuje, że nie ma zamiaru próżnować. Pacjenci się cieszą, ale lekarze rodzinni mają obawy.

Ministerstwo Zdrowia podaje ważną wiadomość

Resort zdrowia poinformował o tym, że lekarze podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) będą mogli już zlecać badania na koronawirusa poprzez aplikację gabinet.gov.pl.

— Ministerstwo Zdrowia uruchomiło w ramach aplikacji gabinetowej na stronie gabinet.gov.pl funkcjonalność kierowania na testy związane z koronawirusem dla lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej — powiedział rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz.

  1. Rafał: „Kiedy moja żona jest obok, zbiera mi się na wymioty. Jest odpychająca, przestała dbać o higienę”
  2. Uwaga, nowe restrykcje na weselach. Będzie rygorystycznie, wszyscy powinni się przygotować

Strategia działań przeciwko COVID-19

Ta reforma jest jedną z decyzji, które zostały opracowane w ramach specjalnej strategii działań przeciwko rozprzestrzenianiu się koronawirusa w Polsce. W jej zamyśle ma ona m.in. zwiększyć efektywność personelu medycznego i infrastruktury.

MZ dodatkowo wyjaśnia, że to wszystko powstało z myślą o tym, że w nadchodzącym okresie jesienno-zimowym przyjdzie nam się zmierzyć nie tylko z zarażeniami koronawirusem, lecz także innymi infekcjami, które występują w tych porach roku ze wzmożoną aktywnością. Jednak taka decyzja niezbyt podoba się lekarzom rodzinnym, którzy już wystosowali specjalne pismo do resortu.

Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce w piśmie do MZ wskazywało m.in. na to, że wymóg osobistego badania fizykalnego pacjenta przed zleceniem diagnostyki laboratoryjnej w kierunku wirusa SARS-CoV2 jest całkowicie nieuzasadniony.

Ostatnio resort podał kolejne rekordowe statystyki, do których można mieść ambiwalentny stosunek.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Resort podał pilną wiadomość.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Właśnie się dowiedzieliśmy. Zmarł legendarny polski aktor
  2. Paraliż w szkole. 200 osób na kwarantannie. Sytuacja wymyka się spod kontroli
  3. Media przekazały druzgocące informacje. Nie żyje wspaniała Polka, ludzie ją uwielbiali
  4. Wielka metamorfoza Andrzeja Grabowskiego. Widzowie „Tańca z gwiazdami” go nie poznali, co za przemiana
  5. Poznali się przez internet, ich życie niestety nie jest łatwe. „Gdy ojciec zobaczył moją dziewczynę, powiedział: o Jezu”
  6. Media huczały o jej głośnym rozstaniu z mężem. Teraz gwiazda disco polo znów jest na językach, pokazuje ekskluzywne śniadania i bawi się w najlepsze

Źródła: twitter.com, radiozet.pl

 

Poprzedni artykułWszystko znowu zamykają, uczniowie przechodzą na naukę w trybie zdalnym. Nauczyciel zakażony koronawirusem
Następny artykułJak naprawdę wygląda życie bezdomnych? Wierzyć się nie chce, że można żyć w podobny sposób
Natalia Andrejuk - redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Doprowadziła ją tutaj chęć rozwoju i ciągłej nauki. Interesuje się literaturą, polityką oraz twórczością Taco Hemingwaya. W wolnym czasie- wielka fanka gier komputerowych, szczególne tych online.