Ministerstwo zdrowia zobowiązało się do codziennego podawania nowej ilości osób zakażonych koronawirusem, tym samym aktualizacji danych. Ostatni komunikat wskazał 134 nowych zarażonych. Właśnie Ministerstwo uzupełniło poprzedni komunikat o kolejną ilość zakażonych. Jest bardzo wysoka.

Ministerstwo Zdrowia uzupełniło niedawno dodane komunikaty o kolejną ilość zakażonych. Dziennie miały pojawiać się dwa komunikaty, właśnie pojawił się trzeci – uzupełniający.

Ministerstwo Zdrowia publikuje dane na temat kolejnych zarażonych

Ostatnie komunikaty nie były pozytywne. Ministerstwo poinformowało o 134 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem 7 kwietnia. Podane zostały dwa komunikaty, w których nie uwzględniono województwa mazowieckiego. Dane dotyczyły mieszkańców innych województw: 20 osób z woj. dolnośląskiego, 19 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 18 osób z woj. łódzkiego, 13 osób z woj. podlaskiego, 10 osób z woj. świętokrzyskiego, 9 osób z woj. zachodniopomorskiego, 9 osób z woj. podkarpackiego, 8 osób z woj. małopolskiego, 8 osób z woj. pomorskiego, 7 osób z woj. śląskiego, 6 osób z woj. opolskiego, 6 osób z woj. wielkopolskiego i 1 osoby z woj. lubelskiego. Ministerstwo zdrowia podało, że w Polsce na dzień dzisiejszy jest 4666 chorych  i 129 zmarłych. 

Niestety te informacje zostały zaktualizowane. Dodano nowe dane o zarażonych na Mazowszu. Są to 182 osoby w tym województwie. Łącznie na ten moment w Polsce mamy 4848 osób zarażonych, z czego 129 zmarło. Dziś zmarły 22 osoby.

  1. Naukowcy z Lublina wyliczyli, ile może potrwać walka z epidemią przy obecnych zakazach. Niestety, nie mają dobrych wieści
  2. Ekspert zdradził, co nas czeka po Wielkanocy. Na te słowa czekali wszyscy Polacy
  3. Nowe zalecenia CDC dotyczące maseczek ochronnych. Duża zmiana dla większości

Szybki wzrost zachorowań

Zgodnie ze słowami Ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, ilość zakażonych koronawirusem gwałtownie wzrosła. Sytuacja zmienia się z godziny na godzinę. Łukasz Szumowski zapowiedział zwiększenie ilości przeprowadzanych testów do 6 tysięcy na dobę. Ilość ta ma jeszcze wzrosnąć. 

Niewiadomo kiedy nastąpi szczyt zachorowań. Dynamicznie wzrastająca liczba chorych wskazuje, że podążamy w tym kierunku. Wiadomo, że do samych świąt Wielkiejnocy minister Szumowski spodziewał się znacznego wzrostu zachorowań. Niestety, jego słowa się sprawdzają. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Rekord zgonów z powodu koronawirusa. Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane
  2. Kraj w Europie wprowadza ostre zakazy na Wielkanoc. Wchodzą w życie już w środę
  3. 10 pomysłów na wykorzystanie czerstwego chleba. Nic się nie zmarnuje, a ty będziesz zachwycona
  4. Kot pierwszy raz w życiu zobaczył szczeniaki. Właściciele nagrali zaskoczonego mruczka
  5. Ratownik medyczny zaapelował do Polaków. Nagranie powinien zobaczyć każdy z nas
  6. Jak w minutę zrobić maseczkę bez szycia? Potrzeba jedynie trzech rzeczy, które każdy ma w domu

źródło: wp.pl

 

Poprzedni artykułWiadomo, co stanie się z dzieckiem, którego rodzice zachorują na koronawirusa. Są specjalne przepisy
Następny artykułNie żyje wybitna Polka. Świat muzyki w głębokiej żałobie
Redaktorka w Lelum.pl Kulturoznawca w specjalizacji teatralnej. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki.