Ministerstwo Zdrowia wystosowało szczególny apel do wszystkich Polaków. Resort przypomina, że nadal w Polsce panuje stan zagrożenia epidemicznego, o czym wielu Polaków zapomniało, nie stosując się do panujących obostrzeń i reżimu sanitarnego. Nie przestrzeganie wielu zasad może skończyć się mandatem.

Komunikat, jaki wystosowało Ministerstwo Zdrowia, informuje, że Polska nadal znajduje się w stanie epidemicznym, a to oznacza, że reżim sanitarny nadal obowiązuje. Coraz częściej możemy zauważyć Polaków, którzy nie stosują się do zasad, mało kto wie, że nadal obowiązują wysokie mandaty.

Ministerstwo Zdrowia pilny komunikat

Resort zdrowia przypomina, że nadal obowiązuje zasłanianie nosa i ust w miejscach publicznych, zamkniętych, to znaczy w sklepach, komunikacji miejskiej czy galeriach handlowych. Do zasłonienia części twarzy możemy użyć nie tylko maseczki, ale także apaszki, szalika czy innego materiału.

Zniesienie konieczności zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej otwartej spowodowało, że wiele osób zaczęło ignorować przepis o zasłanianiu części twarzy w publicznych przestrzeniach zamkniętych. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że grozi im za to mandat.

  1. Nie żyje 24-letni aktor. Jego ostatnie słowa są porażające, nikt niczego się nie spodziewał
  2. Jest sposób, jeszcze zdążysz nieziemsko powiększyć plony pomidorów. Wystarczy je nawozić bajecznie prostymi roztworami
  3. Zdjęcie noworodka obiegło cały świat. Wszystko przez przedmiot, który trzyma w rączce

Obowiązek noszenia maseczek – czy to potrzebne?

Zasłanianie nosa i ust jest kwestią dyskusyjną od samego początku epidemii koronawirusa. A wszystko za sprawą oficjalnego oświadczenia WHO, w którym wyjaśniono, że noszenie maseczek ma tylko sens w przypadku, gdy osoba jest chora, bądź ma kontakt z osobą chorą. Później uznano, że zasłanianie nosa i ust może mieć charakter prewencyjny i faktycznie wpłynąć na nasze bezpieczeństwo.

Jednak, żeby ten sposób miał sens, należy w odpowiedni sposób maseczkę nosić i zdejmować. Niestety, nie jest to łatwe, jeśli poruszając się po mieście, w kółko ją zdejmujemy i ponownie zakładamy. Tak czy inaczej, póki przepis obowiązuje, powinniśmy się do niego stosować. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia zaznaczył, że wiele osób czuje się dzięki temu o wiele bezpieczniej, a nie noszenie maseczki jest postawą egoistyczną.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

 ZOBACZ TEŻ:

  1. „Smutny dzień dla Warszawy”. Pogrążony w żałobie Rafał Trzaskowski żegna ważną dla stolicy osobę
  2. Tragedia w Ustroniu Morskim. Czarny scenariusz się spełnił, 19-latek nie żyje
  3. Kobieta nagle zemdlała na przyjęciu. Lekarze w szpitalu od razu wiedzieli, że przez swoje ubranie mogła stracić życie
  4. Dziś Krzysztof Skiba obchodzi 56. urodziny. Czego życzycie szalonemu muzykowi?
  5. Ujawniono zarobki Krzysztofa Jackowskiego, szczęka opada. Nikt się nie spodziewał podobnych kwot
  6. Porażające informacje o stanie zdrowia gwiazdy „Klanu”. Jest bardzo źle

 

Poprzedni artykułDramatyczny wypadek autobusu w stolicy. Nieoficjalnie wiadomo, że kierowca mógł być pod wpływem substancji psychoaktywnych
Następny artykułWszyscy kpili z jej wyglądu. Pewnego dnia stała się niezwykła rzecz, obca kobieta nie wytrzymała
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl