Ministerstwo Zdrowia zdecydowało się na zniesienie jednego z obostrzeń, jak relacjonuje rmf24.pl. Wielka zmiana będzie dotyczyć sporej części Polaków. Wprowadzono też nowe zakazy. Co się zmienia?
 
Wraz z pojawieniem się epidemii koronawirusa w Polsce, rząd nałożył na obywateli wiele obostrzeń. Teraz resort Łukasza Szumowskiego, znosi jedno z nich. Ministerstwo Zdrowia wprowadziło nie tylko nowe zakazy, ale i regulacje dotyczące osób objętych przymusową kwarantanną. To wielka zmiana dla wielu Polaków. 
 
 
Ministerstwo Zdrowia wprowadza zmiany
 

– Ministerstwo Zdrowia wprowadza zakaz sprzedaży i wywozu części sprzętu medycznego, niezbędnego do walki z pandemią koronawirusa – relacjonuje rmf24.pl.

Jak dowiadujemy się z podanych informacji, zakaz sprzedaży i wywozu tyczy się respiratorów oraz kardiomonitorów, i będzie on obowiązywał, do odwołania. Wyjątkiem będą sytuacje, w których zgodę wy wyrazi krajowy konsultant ds. anestezjologii i wojewoda. Jednak to nie jedyna zmiana, którą wprowadził resort Łukasza Szumowskiego. Zniesione zostanie również jedno z obostrzeń. 
 
 
 
Zniesienie obostrzenia przez Ministerstwo Zdrowia, to ogromna zmiana, która będzie kluczowa dla wielu Polaków. Jak się okazuje, regulacja tyczy się niektórych osób objętych przymusową kwarantanną.
  1. Byłeś szczepiony w dzieciństwie? Jest szansa, że to cię uratuje przed koronawirusem
  2. Duży bank przyznaje, że nie ma pieniędzy. „Za dużo wydaliśmy przed epidemią”
  3. Czy koronawirusa ma się do końca życia? Są najnowsze wyniki badań na pacjentach z Azji
Ministerstwo Zdrowia znosi jedno z obostrzeń
 
Ministerstwo Zdrowia zdecydowało się na zniesienie jednego z obostrzeń, dotyczącego obowiązkowej, 14-dniowej kwarantanny dla Polaków wracających z zagranicy. 
 
– Ministerstwo Zdrowia zdecydowało także o zniesieniu obowiązkowej kwarantanny wobec osób, które pracują za granicą przy kluczowych inwestycjach energetycznych – czytamy na portalu wiadomosci.wp.pl.
 
Regulacja dotyczy między innymi osób pracujących przy budowie gazociągu Baltic Pipe z Danii. Okazuje się, że jeżeli pracownicy musieliby przechodzić dwutygodniową kwarantannę przy każdym przyjeździe do Polski, mogłoby to spowodować znaczne opóźnienia w budowie inwestycji, co wiązałoby się groźbą zwrotu środków pozyskanych z Unii Europejskiej
 
Pozostali Polacy, którzy pracują za granicą, wciąż objęci są 14-dniowym nakazem kwarantanny po powrocie do kraju. 
 
ZOBACZ TEŻ:
Poprzedni artykułNie żyje legenda muzyki. Wokalista zespołu „Rezerwat”
Następny artykułMaleńki pies utknął w dziurze. Właściciel nie mógł powstrzymać łez gdy go ratował, poruszające nagranie
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.