Ministerstwo Zdrowia wydało bardzo pilne polecenie. Wiadomość pojawiła się niedawno na Twitterze, na oficjalnym profilu resortu zdrowia. Ważne jest, by wszyscy się do niego dostosowali. Od tego zależy nasze zdrowie i bezpieczeństwo. 

Ministerstwo Zdrowia wydało ważny komunikat za pośrednictwem Twittera. Resort Zdrowia przypomina i jednocześnie nawołuje, by pamiętać o bardzo ważnym przepisie. W obecnej sytuacji jest to nieuniknione. 

Ministerstwo Zdrowia – ważne polecenie

Resort Zdrowia wydał bardzo ważne polecenie. Ministerstwo przypomina o przepisie, który obowiązuje wszystkich bez wyjątku. Post nie znalazł się dziś na stronie resortu bez przyczyny, sytuacja epidemiczna w Polsce niestety nie prezentuje się najlepiej. 

Codziennie zmniejsza się ilość łóżek covidowych, a także respiratorów. Do szpitala polowego na Stadionie Narodowym trafili już pierwsi pacjenci.

Dlatego tak ważne jest, by zastosować się do polecenia wydanego przez resort:

Noś maseczkę – zdrowy rozsądek nic nie kosztuje! – przypomina ministerstwo.

To ważne zdanie jest poparte filmikiem społecznym, przypominającym, że nawet jeśli jesteśmy młodzi, zdrowi i wydaje nam się, że koronawirus jest dla nas niegroźny, nigdy nie wiemy, czy się nie mylimy. Resort zdrowia przypomina, że ciężki stan może spotkać każdego. 

  1. Decyzja zapadła. Tysiące Polek i Polaków będzie zdruzgotanych, potwierdził się najgorszy scenariusz
  2. Tragiczne informacje nagle obiegły Polskę. Nie żyje aktor podziwiany przez wielu Polaków
  3. Wielka wpadka braci Mroczek w programie TVP. Nikt nie spodziewał się podobnej sceny „Przykro mi”

Koronawirus w Polsce – aktualne dane

Od początku epidemii w Polsce koronawirusa potwierdzono testami u  546 425 osób. Dziś resort zdrowia przekazał informację o 24 785 nowych przypadków w ciągu minionej doby.

Z powodu koronawirusa lub zakażenia koronawirusem i choroby współistniejące od początku epidemii zmarło 7872. Dziś resort podał informację o 59 osobach zmarłych z powodu COVID-19 i o 177 zgonach zakażonych osób z innymi schorzeniami. 

Ilość respiratorów i wolnych łóżek covidowych w Polsce

Resort podał także informację na temat ilości dostępnych łóżek dla pacjentów ze stwierdzonym COVID-19. Dostępnych jest 31 250 łóżek, zaś zajęte jest 20 214. W Polsce respiratorów mamy 2 459 dla pacjentów z koronawirusem. Aktualnie używanych jest 1 841. 

Polacy z niecierpliwością czekają na dalsze decyzje premiera. W środę Mateusz Morawiecki podał, że jeśli przekroczymy próg bezpieczeństwa, rząd będzie zmuszony wprowadzić całkowity lockdown. 

ZOBACZ ZDJĘCIE I WIDEO:

 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Wpadł do basenu i zaczął się topić. Reakcja jego czteroletniego braciszka okazała się bezcenna
  2. Pilny apel rządu do milionów Polaków. Sprawę stawiają jasno. Lepiej nie wychodzić z domów i nie podróżować
  3. Ewa Farna zmieniła się nie do poznania, bardzo schudła. Fani na widok ostatniego zdjęcia: ”nikniesz w oczach”
  4. Mąż brał prysznic, gdy przyszedł do niego SMS. Żona wzięła telefon do ręki i aż przeszły ją ciarki
  5. Melania Trump wiedziała, że jej mąż przegra? Zanim ogłoszono wyniki przed Białym Domem zauważono ciężarówkę do przeprowadzek
  6. Magda z „Rolnik szuka żony” wielką przegraną programu? Wszystko jest już jasne
  7. Podjęła wyznawanie, przez 5 dni piła sok z selera. Niebywałe, jakich problemów się pozbyła

Źródło: twitter.com

 

Poprzedni artykułZapomnij, że masz na sobie szminkę – poznaj moc trwałości bez obciążenia z wyjątkową linią Avon Power Stay!
Następny artykułBiskup włocławski zabrał głos ws. Strajku Kobiet. „Zły Duch uruchomił wszystkie siły”
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl