Ministerstwo Zdrowia dziś poinformowało o kolejnych zakażeniach i ofiarach śmiertelnych. Niestety, tylko dziś przybyło ich aż 10. Koronawirus w Polsce zbiera coraz większe żniwa.

Ministerstwo Zdrowia podało informacje o kolejnych przypadkach zakażenia wirusem. W tej chwili w Polsce mamy już 5575 osób, w tym 174 osoby zmarłe. Tylko dziś ilość zakażonych wzrosła o 234 przypadki. Poinformowano także o śmierci kolejnych 10 osób.

Ministerstwo zdrowia: nowe ofiary koronawirusa

Zmarło 10 kolejnych osób. Ministerstwo informuje o śmierci 5 kobiet i 5 mężczyzn. 

– Z przykrością informujemy o śmierci 10 osób zakażonych koronawirusem (*wiek-płeć, miejsce zgonu). 78-M Grudziądz, 77-K Kędzierzyn-Koźle, 88-M Warszawa, 69-K Warszawa, 67-K Warszawa, 58-M Warszawa, 73-K Warszawa, 78-K Bolesławiec, 72-M Bolesławiec, 58-M Bolesławiec – czytamy na oficjalnym Twitterze ministerstwa.

 Łącznie zmarły już 174 osoby. Koronawirus w Polsce zmusił rząd do wprowadzenia obostrzeń, które mają chronić Polaków przed rozwojem epidemii. Dziś, 9 kwietnia, premier Morawiecki poinformował o przedłużeniu obostrzeń, a także o przepisach panujących w zbliżające się święta Wielkanocy.

  1. Biedronka wprowadza maseczki ochronne do oferty. Ich cena zwala z nóg, są inne niż apteczne
  2. Wyjątkowo smutne święta pary prezydenckiej. Andrzej Duda przekazał smutną wiadomość
  3. TVP wyprowadziło ogromne zmiany w ramówce. Widzowie będą zrozpaczeni, pożegnają się z ulubionymi produkcjami

Koronawirus w Polsce

Dziś premier zaprezentował przedłużone obostrzenia dla bezpieczeństwa Polaków.

– Przedłużamy wszystkie obowiązuje obostrzenia o tydzień, do 19 kwietnia. Dotyczą one  kin, galerii handlowych, zakładów fryzjerskich i tym podobnych. Dotyczy to także limitu osób w sklepach i kościołach – mówił podczas konferencji.
 
Wciąż wprowadzane są kolejne środki ostrożności, by zapobiec błyskawicznemu rozwojowi epidemii. Nie ulega wątpliwości, że wszyscy powinni się do nich zastosować, jeżeli chcemy kwarantannę zakończyć jak najwcześniej. Miejmy nadzieję, że wkrótce liczba zakażonych i umierających zacznie spadać.
Poprzedni artykułByła uwielbianą modelką i piosenkarką. Niestety, piękna 25-latka nie żyje
Następny artykułWiadomo, co z nieubezpieczonymi osobami, które zachorują na koronawirusa. Jest komunikat NFZ
Redaktor prowadzący w Lelum.pl. Wielbicielka wszystkiego, co nietypowe, ale kocha też popkulturę. Eksperymentalna muzyka, dziwny makijaż i słodkie pieski to rzeczy, które na co dzień zaprzątają jej myśli. Uwielbia spotykać inspirujących ludzi i uczyć się nowych rzeczy, niekoniecznie przydatnych w codziennym życiu.