Ministerstwo Zdrowia bije na alarm! Ostrzeżenie dotyczy każdej Polki. Powinnyśmy się zastosować, by uniknąć przykrych i często nieodwracalnych konsekwencji. Nie wolno lekceważyć wiadomości resortu zdrowia.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało wszystkie polskie kobiety o bardzo ważnej rzeczy. Każda z nas powinna się do niej dostosować w celu ochrony swojego zdrowia, a nawet życia. Resort zdrowia bije na alarm.

Ministerstwo Zdrowia – ważne zalecenia

W Polsce sytuacja epidemiczna jest coraz poważniejsza. Resort zdrowia przypomina jednak, że nie tylko profilaktyka przed zakażeniem powinna być dla nas istotna. Okazuje się, że wiele kobiet zapomina o najważniejszych aspektach swojego zdrowia. W ramach projektu Planuję długie życie, opublikowano na Twitterze krótkie nagranie przypominające o profilaktyce.

Wiele kobiet bowiem nie pamięta o dbaniu o swoje zdrowie. Regularnym wykonywaniu badań cytologii i mammografii piersi, które regularnie wykonywane zapewniają nam, pozostanie w zdrowiu. Każda zmiana odpowiednio wcześnie wykryta może zostać wyleczona. 

  1. Trwa walka o życie. Ogień chłonie cały budynek, w środku jest prawdopodobnie 136 osób, dramat w Korei
  2. Zakupy w Biedronce będą wyglądały zupełnie inaczej. Właśnie ogłoszono decyzję
  3. Nosiła tę samą maseczkę tygodniami. Niestety, doszło do prawdziwej tragedii

Czy mammografia jest skuteczna?

Mammografia jest bardzo skuteczna, choć dość specyficzna. Badanie jest obrazowe, powstaje poprzez użycie niewielkiego promieniowania rentgenowskiego, jej zdolność do uwidoczniania szeregu charakterystycznych zmian pozwala na wczesne rozpoznanie raka oraz innych patologii sutka, zanim staną się one jawne klinicznie. 

Cytologia umożliwia wykrycie stanów wczesnorakowych. Powinna być wykonywana raz na rok. W przypadku osób obciążonych genetycznie lub bardziej narażonych na zachorowanie powinna być wykonywana częściej. Lekarze apelują o regularne badanie. W jednym ze śląskich szpitali pojawiła się pacjentka guzem o wielkości 60 cm, gdyby regularnie się badała, nie doszłoby do takiej sytuacji.

ZOBACZ WIDEO:

ZOBACZ TEŻ:

  1. Pilna konferencja Morawieckiego. Zapadła decyzja, nie ma odwrotu, wielkie zmiany w całej Polsce
  2. Właśnie zapadła decyzja ws. drugiego lockdownu Polski. Premier nie ma wątpliwości
  3. Pilny komunikat Morawieckiego, chodzi o dodatkowe obostrzenia w szkołach. Rodzice będą załamani
  4. TVP przekazało tragiczne informacje. Nikt nie mógł przewidzieć jego śmierci, miał tylko 28 lat
  5. Śmierć przyszła niespodziewanie. Tragedia bohaterki „Sanatorium miłości”
  6. Mięso wyszło suche i twarde? Najprawdopodobniej przez karygodne błędy przy pieczeniu, popełnia je większość Polaków

Źródła: twitter.com, multimed.pl

 

 

Poprzedni artykułCzy warto dawać drugą szanse niewiernemu małżonkowi, ze względu na dzieci?
Następny artykułMasz samochód? Od soboty ogromne zmiany dla kierowców, również na stacjach benzynowych
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl