Ministerstwo Zdrowia wydało pilny komunikat, który dotyczy wszystkich Polaków. Opisało w nim siedem objawów, które możemy zaobserwować u siebie. Są one dla nas swoistym znakiem ostrzegawczym. Obserwujmy uważnie swój organizm. Co mogą one oznaczać? Może zakończyć się tragedią.

Dzisiaj rano Ministerstwo Zdrowia na swoim oficjalnym Twitterze opublikowało specjalnie przygotowaną grafikę informacyjną. Ostrzega nas o zagrożeniu, przed którym nie da się uciec. Co powinniśmy wiedzieć?

Ministerstwo Zdrowia alarmuje

Na rysunku opublikowanym w mediach społecznościowych możemy dowiedzieć się, jakie są pierwsze skutki odwodnienia organizmu. Przy obecnej pogodzie oraz kolejnych rekordach temperatur na terenie całej Polski picie wody jest bardzo ważne.

Jakie są wczesne objawy odwodnienia naszego organizmu? MZ wymienia ich aż siedem. Są to m.in. bóle i zawroty głowy, zmęczenie, pragnienie, suchość w gardle i nosie, bardzo ciemny kolor moczu oraz suchość naszej skóry i skurcze mięśni. Jeśli któreś z tych dolegliwości zaobserwowałeś u siebie, to nie czekaj. Uzupełnij wodę w organizmie.

  1. Wielka rewolucja w kraju. Podobnych rzeczy jeszcze nie było
  2. Zbigniew Ziobro upokarzająco o niebinarnej aktywistce, odbierając jej godność. „Bełkot. Mężczyzna, który dorabia ideologię”

Komunikaty o zagrożeniu

W ostatnich minutach ostrzegaliśmy o fali upałów, która trwa w Polsce od kilku dni. Dzisiejszy dzień również będzie należał do gorących. IMGW wydało komunikaty. W podwyższonej grupie ryzyka są osoby starsze oraz dzieci. Oprócz regularnego picia dużej ilości wody należy również pamiętać o innych zaleceniach, m.in. unikanie przebywania na pełnym słońcu, smarowanie się filtrami oraz posiadanie okrycia głowy.

Aż w ośmiu województwach będzie dzisiaj obowiązywał drugi stopień ostrzeżenia o upałach. Słupek rtęci będzie wędrował powyżej 30 stopni Celsjusza. Więcej szczegółów i informacji znajdziecie w tym tekście.

Pamiętacie o piciu wody?

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Ministerstwo Zdrowia
fot. twitter.com/@MZ_GOV_PL

Ministerstwo Zdrowia wystosowało komunikat w postaci specjalnej grafiki.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Groźny wypadek Andrzeja Dudy. Zdjęcia z miejsca zdarzenia obiegły sieć
  2. Chłopczyk powiedział „Kocham Cię, mamo”, po chwili zmarł. Przyczyna śmierci jest druzgocąca
  3. Brzuch kobiety bez przerwy rósł. Lekarze zrobili prześwietlenie i zamarli, nie widzieli nigdy nic podobnego
  4. Co się stało? Nagle w ”Pytaniu na śniadanie” zamarli, hamak rozpadł się pod Marzeną Rogalską
  5. Tragedia na grillu, nie żyje 37-letni mężczyzna. Policja zatrzymała 3 osoby biorące udział w spotkaniu

Źródło: twitter.com

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

 

 

 

Poprzedni artykuł1 września dzieci wracają do szkół. Porażające słowa eksperta, nie ma wątpliwości, co się stanie
Następny artykułAndrzej Duda miał wypadek. Do sieci trafiły zdjęcia z miejsca zdarzenia
Natalia Andrejuk - redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Doprowadziła ją tutaj chęć rozwoju i ciągłej nauki. Interesuje się literaturą, polityką oraz twórczością Taco Hemingwaya. W wolnym czasie- wielka fanka gier komputerowych, szczególne tych online.