Ministerstwo Zdrowia przekazało pilny komunikat w sprawie listy stref. Nikt nie spodziewał się podobnych wiadomości. Najprawdopodobniej wszystko zmierza ku dobremu, jednak nie ma jeszcze pewności. Wkrótce możemy spodziewać się kolejnych apeli i ogłoszeń w tej sprawie.

Apel, jaki wystosowało Ministerstwo Zdrowia, wywołuje niesamowite poruszenie. Podano nową listę, która może wywołać wiele emocji i dać nadzieję, na poprawę sytuacji w Polsce. Wielu z pewnością będzie zadowolonych.

Ministerstwo Zdrowia wydało pilny komunikat

W czwartek po południu resort zdrowia przekazał do mediów ważną informację, która może zadowolić wielu Polaków. Po raz pierwszy żaden z powiatów nie znalazł się w czerwonej strefie, a w żółtej znalazły się zaledwie trzy, m.in. powiat limanowski, tatrzański (woj. małopolskie) i gostyński (woj. wielkopolskie).

— Z 10 do 3 spadła liczba powiatów objętych dodatkowymi obostrzeniami. W „żółtej” strefie znalazły się trzy powiaty, w „czerwonej” żaden — powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, jak cytuje go polsatnews.pl.

Ministerstwo Zdrowia cały czas aktualizuje wspomnianą wyżej listę. Powstaje ona na skutek analiz danych o dynamice przyrostu zachorowań w danym regionie, w ciągu ostatnich 14 dni. Jeśli nowych zachorowań było w tym okresie powyżej 12 na 10 tys. mieszkańców, wtedy powiat trafia do czerwonej strefy, a jeśli między 6 a 12 na 10 tys., to do żółtej.

  1. Edzia z ”Królowych życia” przerwała milczenie po stracie dziecka. Opublikowała poruszający wpis
  2. Gwiazda „M jak miłość” nie chce niczego ukrywać. Dramatyczne wyznanie w programie na żywo

Lista ostrzegawcza

Dodatkowo ogłoszono specjalną listę ostrzegawczą, która obejmuję spis powiatów, gdzie prawdopodobieństwo wprowadzenia obostrzeń jest duże, jeśli zła sytuacja epidemiologiczna w nich się utrzyma. Na wykazie znalazły się takie powiaty jak: kluczborski (woj. opolskie), nowotarski (woj. małopolskie), aleksandrowski (woj. kujawsko-pomorskie), głubczycki (woj. opolskie) oraz myślenicki (woj. małopolskie).

W ciągu ostatniej doby odnotowano 506 nowych przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w naszym kraju, 12 kolejnych osób w wyniku koronawirusa niestety zmarło. Największy przyrost chorych odnotowano w małopolskim (99), wielkopolskim (76), mazowieckim (68) i śląskim (51).

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Ministerstwo Zdrowia
fot. eastnews.pl/Piotr Molecki

Wiceminister zdrowia przekazał dobrą informację.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Właśnie ogłoszono, od 16 września wchodzi w życie nowy zakaz. Wielki cios dla wielu Polaków
  2. Niestety, nie żyje. Chciał tylko zrobić zdjęcie, tragiczna wiadomość ze świata
  3. TVP przekazało wstrząsającą wiadomość. Nie żyje słynna Polka
  4. Andrzej Duda przyłapany. Wydało się, co robi w pałacu prezydenckim gdy nikt nie patrzy
  5. Pierwsze województwo w Polsce z zakazem palenia w kominkach. Popierasz?
  6. Zrozpaczona Gessler ma dość, nie mieli dla niej żadnej litości. „Kąsacie, aby bolało”, wystosowała dramatyczny apel

Źródło: polsatnews.pl

 

Poprzedni artykułŻona skarżyła się na ogromny ból brzucha. Gdy lekarze podali przyczynę, mąż złożył pozew o rozwód
Następny artykułPrzepowiednie dla Polski. Jasnowidz wyjawił, co stanie się w 2020. Porażające
Redaktor działu Lifestyle w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na lubelskim UMCSie. Pisanie oraz redagowanie tekstów jest jego pasją, odkąd ukończył 13 lat. Ta dziedzina jest jego najmocniejszą stroną, w której chciałby być najlepszym. Jego pasją jest sport z naciskiem na piłkę nożną, muzyka, filmy akcji oraz czytanie książek. Dodatkowo od wielu lat pisze wiersze. Wakacje najchętniej spędza w górach, jeżdżąc na nartach. Optymista, pozytywnie nastawiony do życia, chwytający każdą okazję, by zmieniać swoje życie na lepsze.